Neste blogi

Neste tegi taaskasutusest video, mille kogu materjal on samuti taaskasutatud

Neste uusim kaubamärgilubadust toetav videoklipp, mis sai hiljuti avalikuks, toetab ettevõtte sõnumit taaskasutusest sõna otseses mõttes – nimelt on film “Muutus töötab taastuvatel allikatel” tehtud täielikult 120 erinevast taaskasutatud videoklipist, mis on kokku monteeritud uue video loomiseks. 

Taaskasutuse olulisust ja tulevikukindlust rõhutav film toob ajaloost välja mõned võimsad hetked, kui toimusid revolutsioonilised muudatused, näidates samal ajal, et ringlusse võtmine ja olemasoleva uuesti kasutamine on väga hästi võimalik ka digitaalses maailmas.

Neste uus brändisõnum räägib taaskasutuse vajalikkusest tuleviku transpordi- ja tööstuslahendustes. Kliimamuutuste vastu võitlemiseks ning ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks on vajalik vähendada taastumatutest allikatest toormaterjali tarbimist ning hakata täielikult taastuvaid allikaid kasutama.

Selleks tuleb rafineerida kütust jäätmetest, jääkidest ja uuenduslikest toorainetest. Jätkusuutlikuks lähteaineks plastidele ja muudele materjalidele peavad samuti saama mitte naftatooted, vaid plastijäätmed ja taastuvad toormed.

Neste on praegu maailma juhtiv taastuva diislikütuse ja säästva lennukikütuse tootja, kes arendab ka plastijäätmetega võitlemiseks neist valmistatud kemikaalide ringlussevõttu. Eesmärgiks on aidata klientidel kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada aastaks 2030 vähemalt 20 miljoni tonni võrra aastas. 

Vaata taaskasutatud materjalidest tehtud videot siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.