Neste blogi

United Airlinest sai esimene lennufirma USA-s, kes hakkab kasutama Neste jätkusuutlikku lennukikütust

Foto: Neste.

Maailma juhtiv taastuvkütuste tootja Neste ja USA lennufirma United Airlines teatasid, et on allkirjastanud lepingu, mis annab Unitedile õiguse osta järgmise kolme aasta vältel kuni 160 000 tonni Neste säästvat lennukikütust (SAF).

Äsja sõlmitud lepinguga sai United Airlinest esimene USA lennufirma, kes hakkab enda lendudes kasutama säästvat lennukikütust. Esialgsete plaanide põhjal kasutatakse SAF-i lendudel, mis väljuvad Amsterdami Schipholi lennujaamast. Samas pole välistatud, et lähitulevikus tarnitakse kütust ka teistesse lennujaamadesse.

Lepingu kohaselt tarnib Neste Unitedile esimesel aastal 7500 tonni SAF-i Amsterdami. Samuti on USA lennufirmal õigus osta teisel aastal kuni 60 000 tonni ja kolmandal aastal kuni 90 000 tonni kütust.

Seda tarnelepingut võimaldab Neste ambitsioonikas kasvustrateegia, millega hakkab ettevõte 2023. aasta lõpuks tootma koguni 1,5 miljonit tonni SAF-i aastas. Neste on SAF-i tootnud alates 2011. aastast ning võimaldab tarnida jätkusuutlikku lennukikütust klientidele Euroopas, Aasias ja Ameerikas.

“Kütuse kasutamisest tuleneva süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamine on kiireim viis, kuidas United jõuab 2050. aastaks 100% keskkonnasäästliku eesmärgini. Meie klientide nõudlus lendamisest tulenevate heitkoguste piiramise järele kasvab plahvatuslikult ja see leping tähendab, et Amsterdamist lendavad Unitedi kliendid on meie jätkusuutlikkuse püüdlustes partnerid,” sõnas United Airlinesi jätkusuutlikkuse juht Lauren Riley.

SAF tagab tavapärase lennukikütuse jõudluse, kuid oluliselt väiksema süsinikujalajäljega elutsükli alusel. Neste SAF vähendab elutsükli kasvuhoonegaaside heitkoguseid kuni 80% võrreldes tavapärase lennukikütusega ja põleb puhtamalt kui tavaline lennukikütus, vähendades mitte-CO2 heitkoguseid, sealhulgas tahkeid osakesi. 

Neste säästlik lennukikütust on toodetud 100% jätkusuutlikult toodetud taastuvatest jäätmetest ja jääktoorainest, sealhulgas kasutatud toiduõli ja loomarasva jäätmetest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.