SEAT/CUPRA

SEATi meeskond annab nõu: kuidas tagada talvel autoga mugavam ja ohutum sõit?

Foto: SEAT.

Miinuskraadid, paks kiht lund ja jäised teed – talv on kahtlemata autojuhtide jaoks kõige enim katsumusi tekitav aastaaeg. Lisaks eelmainitule kaasnevad ka näiteks akende jäätumine ja uduseks muutumine.

SEATi spetsialistid on välja toonud mõned soovitused, kuidas talvel oleks autoga sõit ohutum ja meeldivam.

Millele tähelepanu pöörata?

Aknad muutuvad uduseks sooja salongi ja külma välisõhu kontrasti tõttu. Sestap tuleks akende puhastamiseks keerata konditsioneer põhja ning kõik ventilaatoriavad akendele suunata. Protsessi kiirendavad funktsioonid nagu Defrost Max, mille võib leida näiteks SEAT Ateca mudelilt.

Kõige kiiremini soojenevad autodes üldjuhul istmed, mistõttu on sooja saamiseks soovitatav esimese asjana just need sisse lülitada. Juba kolme minutiga peaks iste soe olema ning sealt edasi tuleks juba soojust järk-järgult madalamaks reguleerida. Ei ole soovitatav istmesoojendust väga pikalt või väga suure temperatuuri juures kasutada.

Kindlasti tuleks talvel sõites vältida rooli taga väga paksude riiete, salli, mütsi ja kinnaste kandmist, selgitab SEATi ekspert. Kindaid on soovitatav kanda ainult juhul kui madalad temperatuurid teevad rooli paljaste kätega hoidmise raskeks.

Ideaalne sõidutemperatuur on 21,5 kraadi ja seda kutsutaksegi nii-öelda mugavustemperatuuriks. “Kliimaseadme Auto funktsioon ongi mõeldud salongi temperatuuri ise täpselt reguleerima,” räägib ekspert.

Liiga soe ülakeha võib mõnel juhul tekitada isegi uimasust. Näiteks 35-kraadises salongis sõitmist võib võrrelda vere alkoholisisaldusega 0,5 g/l.

Kui kliimasüsteemi kasutades tõuseb reeglina kütusekulu, siis soojendamisel auto rohkem kütust ei tarbi. Tegelikult võib soojendamine aidata hoopis radiaatori tööle kaasa, kuna mootori poolt algselt soojendatud vesi naaseb tunduvalt madalamal temperatuuril.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.