SEAT

Kuidas auto tulesid õigesti kasutada?

Fotod: SEAT.

Öösiti võib küll liiklus hõredam olla, kuid Euroopas leiavad just 30% kõikidest õnnetustest aset siis kui päike on juba loojunud. Üheks oluliseks kohaks pimedas sõitmise juures on auto tulede korrektne kasutamine.

Kaugtulede puhul on kõige lihtsam kasutada automaatset kaugtulede sätet, mis ise tulesid vastavalt vastutulevatele sõidukitele ja ümbruse valgustatusele reguleerib, seletab Maite París, kes SEATis tulede osakonna eest vastutab.

Sõiduki tulede kasutamise tavad esinevad suuresti ka regiooniti. Norras Rjukani linnas ei paista päike septembrist märtsini ja esitulede kasutamine on seal pidevalt kohustuslik. Hispaanias jällegi kasutatakse tavatulesid ainult öösiti või raskendatud nähtavusega kohtades, näiteks tunnelites.

Sellisel juhul tuleb samuti Auto-režiim tulede reguleerimisel abiks, kuna lülitab esituled automaatselt sisse, kinnitab Maite París. Tema sõnul on LEDid mitte ainult mugavamad ja ökonoomsemad, vaid ka turvalisemad.

Lisaks sellele, et valgustus on LEDide puhul päevavalgusele sarnasem, reageerivad LED pirnid 150 millisekundit kiiremini kui hõõgpirnid. See tähendab, et 120 km/h sõites näeme LED piduritulesid 5 meetrit varem. Samuti on LEDid loodud kogu sõiduki elueal kestma ning ei vaja seega vahetamist.

Üks levinud vigu on päeval udutulede kasutamine, jätkab París. Tagumisi udutulesid ei tohiks kasutada isegi kerge vihma või uduga – need on mõeldud situatsioonide jaoks, kus nähtavus on tõeliselt vilets, näiteks väga tugeva vihmasaju või udu puhul.

Väike ja seaduse poolt igati lubatud salongituli tuleks samuti sõidu ajal ära kustutada, et paremini teele keskenduda. Eksperdi sõnul on siin tegu sama põhimõttega, mis kinoski – et filmile keskenduda, tuleb enda keskkond võimalikult pimedaks teha.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.