SEAT

Tuunitud Leon: sellist Seati sa varem näinud pole

Fotod: Siemoneit Racing.

SEAT Leon ST Cupra 300 4Drive on üks pika nime, kuid järsu kiirendusega auto. Seda nendib isegi Top Gear.

Tõesti, 220 kW ja nelikvedu pakub näiteks Audi S4 Avantile korralikku konkurentsi. Saksa tuunija Siemoneit Racing on aga otsustanud, et Cupra võiks rinda pista S4 suurema vennaga.

Modifikatsioonide tulemusena on loodud Siemoneit Racing Cupra 300, väike universaal, võimsusega 380 kW ja millel on rohkem väänet kui Audi RS4-l ning Mercedes-AMG C63 universaalil. Kusjuures viimasel on olemas V8 mootor.

Sellise võimsuse saavutamiseks pidid tuunijad Cupra mootorile suuremad turbod ja õhu sisselaskeavad ning uued vahejahutid paigaldama, lisaks tehti mootorile veel mitmeid teisigi muudatusi.

Keraamilised pidurid ja uued Michelini rehvid peaksid ka nii võimsat Cuprat taltsutada suutma ning uuendatud sai ka sidur. Nii kõrvalseisjatete kui autos viibijate rõõmuks on sõidukile paigaldatud ka RipJaw sportsummuti.

Kõige selle tulemuseks on 3,4-sekundiline nullist sajani kiirendus ja elektrooniliselt piiratud tippkiirus 278 km/h, kuigi sakslastest tuunijate sõnul suudab auto piiranguteta saavutada kuni 304 km/h.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.