Lotuse elektriline sportauto jõuab turule kolme aasta pärast

Foto: Lotus

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Briti automargi kauaoodatud esimest kompaktset elektrilist sportautot peab veel mõne aasta ootama. Plaanis on see mudelivalikusse lisada siis, kui praegune Emira on oma aja ära elanud, vahendab Autocar.

Lotuse mudelivaliku tuumikuks on alati olnud kerged sportautod, kuid elektriautode ajastul on sellise masina arendamine ja ehitamine üsna keeruline. Sellegipoolest pole autotootja fookust kaotanud ning mõistab, kui tähtsa mudeliga tegu on.

Hetkel veel koodnime Type 135 all arenduses olev elektriauto peaks jõudma turule 2027. aastal, pärast seda, kui Lotuse viimane sisepõlemismootoriga auto Emira on mudelivalikust kadunud.

Ideeliselt hakkab saabuv elektriauto täitma Lotus Elise’i rolli, kuid Autocari sõnul ei maksa oodata sama nime edasikandmist. Sarnaselt Elise’iga on väga tähtis ka auto hind, mis peaks olema sportautoentusiastidele ka käegakatsutav. Väidetavalt sihitakse 88 000-eurost baashinda, mis on küll omajagu kõrgem, kui oli viimastel Elise’idel omal ajal.

Koostöö Alpine’iga jäi soiku

Kuigi elektrilise sportauto platvormi arendust alustati kolm aastat tagasi koostöös Alpine’iga, siis möödunud kevadel teatati, et margid jätkavad tööd eraldi. Autocarile kinnitati, et Lotuse poolelt pole arendustöö seepärast kuidagi vaibunud.

Juba kaks ja pool aastat tagasi näitas Lotus saabuvad LEVA (Light Electric Vehicle Architecture) platvormi, mida saab kasutada nii 2-kohalise kui ka 2+2-istmeskeemiga sportautode ehitamiseks.

Väiksema, kahekohalise konfiguratsiooni peamine eelis on see, et akud paigutatakse auto keskele. See võimaldab istmed viia võimalikult madalale ning samuti imiteerida traditsioonilise keskmootoriga sportauto kaalujaotust ja dünaamikat.

Samuti on tähtis märkida, et kõik Lotuse sportautod on plaanis ehitada Suurbritannias Hethelis Lotuse tehases. Elekriline sportmaastur Eletre ja sedaan Emeya valmivad Hiinas, nii et sealne tehnoloogia ja arendusest saadud kogemused jõuavad muidugi ka Hethelisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.