Uhiuus “vana” elektriline Mustang saab nelikveo ja üle 500 hj

Fotod: Charge

Suurbritannia autotootja nimega Charge toob turule 1967. aasta Ford Mustang Fastbackist inspireeritud elektriauto. Limiteeritud koguses toodetav sõiduk maksab pea pool miljonit eurot.

Mitmed vanemad elektrifitseeritud restomod projektid võtavad baasiks originaal sportauto kere, nagu näiteks Everrati Porsche 964 911, Ford GT40 või Land Rover Defender Series IIA. Charge läheneb oma modernsemaks muudetud Mustangiga aga teisiti.

Konstruktsioon on ametlikult litsenseeritud ja originaal Mustangile väga lähedane, et hoida algset disaini. Siiski on see täiesti uus toodang, seega mingitest doonorautodest siin rääkida ei saa.

Välimuselt on uuendatud muidugi LED tuled, kinni kaetud esivõre, tänapäeval modernsed kerega tasased ukselingid, eraldi disainitud veljed ja muidugi ka Charged embleemid tuntud Mustangi hobuse asemel.

Interjöör saanud pisut suurema värskenduskuuri. Tehnoloogiat lisavad digitaalsed näidikud ja suur, pikuti paigutatud puutetundlik meediasüsteemi ekraan. Autos olemuse muudavad kvaliteetsemaks ka modernsem rool ja täielikult värskendatud interjöör koos sportistmetega.

Charge’il on kaks elektrimootorit, mis toodavad kokku 544 hj (400 kW) ja 1500 Nm. Nelikveolisena suudab Charge’i Mustang kiirendada seisust 96 km/h kiiruseni 3,9 sekundiga. 64 kWh mahutavusega aku lubab sõita kuni 322 km, kuid laadimiskiirus on tänapäeva mõttes üsna tagasihoidlik 50 kW.

Charge plaanib ehitada vaid 499 elektrilist Mustangit. Hind algab umbes 420 744 eurost, mis kindlasti tõuseb, kui hakata sõidukit isikupärasemaks teha. Tellimusi võetakse vastu juba praegu, kuid Charge pole esimeste autode valmimiskuupäeva hetkel veel kinnitanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.