Gaasiautod

Eesti gaasiautod: Škoda uustulnuk Scala tuleb ka gaasiga

Škoda Scala.Fotod: Škoda.

Rubriiki toetab

Eesti Gaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Alates tänavu juunist on Eestis võimalik endale soetada Škoda mudeliperekonna uusim liige – Scala luukpära, mis suuremas pildis peaks hakkama asendama senist Rapid mudelit ning konkureerima Ford Focuse ja teiste sääraste luukpäradega.

Scalat pakutakse 1,0- ja 1,5-liitriste TSI bensiinimootoritega ning 1,6-liitrise TDI diiselmootoriga. Škoda pakub Scalat ka maagaasiga: 1,0-liitrine TSI G-TEC, mis toodab kokku 90 hobujõudu.

Gaasiga Scala baashind algab 17 800 euroga Active varustusastme juurest. Võrdluseks: 1,0-liitrise TSI mootoriga Scala algab 14 900 euro juurest.

Käigukastidest on Scalal valikus 6-käiguline manuaalkast ja 7-käiguline automaatkast (DSG). Hinnakirja järgi pakutakse CNG-Scalale vaid manuaalkasti. Tasub ka teada, et maagaasiga Scalasid hakatakse tootma alles tänavu detsembris.

Scala on esimene Škoda mudel, mis jagab Volkswagen Grupi MQB A0platvormi – seda kasutavad veel näiteks Seat Ibiza ja Volkswagen T-Roc.

Scala on tuletatud ladinakeelsest sõnast scāla, mis tähendab “redel”. See peaks sümboliseerima Škoda järgmist sammu edasi just luukpärade turosas.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.