Eeldatakse, et müügimees teab esinduses olevate mudelite kohta kõike. Tegelikult on autol palju väikseid pisiasju ja omadusi, mida ka müügimehel on raske meeles pidada.
Enne esindusse sisenemist võiks juba olla mingi väike ettekujutus, millist autot soovid. Tasuks uurida rohkem nende mudelite kohta, mis on sulle silma jäänud, kuna juba see annab müügimehe ees eelise
Kui tunned mudelite varustuspakette, siis hinna tingimisel saad seda ära kasutada. Tänu sellele on võimalus kaubelda endale parem varustuspakett sama hinnaga.
Jää oma eelarvele kindlaks
Oma kuu eelarve teadmine on olulisem kui auto enda hind. Ükskõik, millised pakkumised laual ei oleks, tuleks alati arvestada sellega, palju sa tegelikult maksta suudad igakuiselt.
Kui paned paika kindla summa kuus, ütleme 350 eurot, siis ei tohiks lasta müügimehel seda näiteks 375 euro peale ümardada, isegi kui vahe on “kõigest” 25 eurot.
Samuti tasub enda jaoks teha mõtteline arvutus auto pikaajalise maksumuse – näiteks kogu liisinguperioodi – kohta. Sedasi saad parema pildi auto kulukusest ning oskad paremini hinnata, kas väljaminek õigustab end ära.
Vali õige hetk ostmiseks
Arvatakse, et kuu lõpus esinduse külastamine annab parima võimaluse uue auto ostmiseks, kuid tegelikult võib olla asi vastupidine. Tihti on edasimüüja või müügijuht juba oma müügi eesmärgid tolleks kuuks saavutanud.
Ka kuu algus ei pruugi palju parem olla, kuna inimestel on lihtsalt rohkem raha siis. See tähendab, et kliente on rohkem, mistõttu on ka vähem allahindlusi ja eripakkumisi.
Parem oleks tegelikult esinduse külastus ajastada selleks kõige sobivamale perioodile. Enamikel autoesindustel on seatud paika kvartali eesmärgid märtsi, juuni, septembri ja detsembri lõpuks.