Hea nipp

Kuidas oma kasutatud auto reaalset turuväärtust teada saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Autode omamise vältel tuleb ikka ja jälle ette hetki, kus soovime oma liikuri müüki paisata. Mille alusel aga oma sõiduki hind määrata?

Turuväärtuse välja uurimisel tasub esmalt pöörduda müügiportaalide poole, mis pakuvad vahel isegi keskmise hinna kalkulaatorit. Auto24 keskkonna avalehel on selline funktsioon juba olemas, tuleb vaid oma numbrimärk sisse toksida ning tööriist arvutab su sõiduki keskmise hinna.

Seejärel võib hinnata oma sõiduki seisukorda. Kui autol leidub tõsisemaid defekte ning vigu, siis langeb ilma neid kõrvaldamata turuväärtus kindlasti allapoole keskmist.

Arvesse tasub võtta ka masina varustust, mootorit ning aastakäiku. Korraliku lisanimekirja ning võimsate ja vastupidavate mootoritega uuemad sõidukid hoiavad oma hinda kauem ning kõrgemal. Abiks tulevad jällegi müügiportaalid, kus saab samasuguste mudelitega võrrelda.

Vanemad esteetilise väärtusega sõidukid, uunikumid ning noorklassikud tavaliselt eelnevatest reeglitest sõna-sõnalt kinni ei pea. Haruldased ning kultusautod võivad ka kesises seisukorras tohutute summadega ostja leida. Kui ise auto hinda välja nuputada ei oska, siis pakuvad sealjuures alati abi mitmed autoesindused.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.