Hea nipp

Soodne lahendus, mille abil auto helikindlamaks muuta

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tuulest, rehvidest ja muudest tingimustest tekitatud lisamüra võib autosalongis olles teinekord päris häirivaks muutuda. Enamasti me lihtsalt lepime sellega, kuna iga konkreetne mudel on kord juba sellisena tehase liinilt maha veerenud.

Alati on võimalik autole paigaldada müramatid, kuid tavaliselt pole see kõige odavam lahendus ning parima tulemuse jaoks on mõistlik selline töö lasta teha professionaalidel. Õnneks on võimalik aga lihtsamate vahenditega ning kodustes tingimustes auto mürataset vähendada, kasutades selles usteavadesse mõeldud lisatihendeid.

Selliseid tihendeid on võimalik hankida näiteks Aliexpressist või Amazonist. Tegu on sarnase kujundusega kummist tihendiga, mis enamikel sõiduautodel on ka juba avades kasutusel. Olenevalt järelturu tihendi tootjast ja mudelist, tuleb see paigaldada kas ukseavade serva või sisemisele raamile. Tihendi ühele küljele on üldjuhul selle jaoks jäetud liimiriba. Täpse paigalduse jaoks on komplektis tavaliselt kaasas ka eraldi paigaldusjuhend.

Lisaks sellele, et tihend aitab vähendada välist müra, mis autosalongi jõuab, aitab see uste vahed ka veekindlamaks teha. Samuti on uste sulgemine vähem kärarikkam ning summutatud heliga.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses