Uudis

Ikoonilistes Martini värvides Lancia kollektsioon läheb müüki

Foto: girardo.com

Kuuest võidusõiduautost koosnev Lancia kollektsioon läheb oksjonile ja koguväärtuseks hinnatakse enam kui 6,8 miljonit eurot.

Üks ikoonilisematest võidusõidu värvikombinatsioonidest on valgest, punasest ja sinistest värvidest koosnev Martini disain.

Martini Racing disainid on kaunistanud näiteks Colin McRae Ford Focuse WRC autot, erinevad 1970ndate Le Mans’i sõitudel osalenud Porschesid ja Lanciaid ja tõenäoliselt kõige tuntum on Lancia Delta Integrale grupp B ralliauto.

Käesoleval aastal läheb oksjonihaamri alla kollektsioon kuuest Lancia võidusõiduautost, mis kõik on kaetud just Martini värvidega. Erinevad ralli- ja ringrajaautod on osa USA suurärimehe John Campioni kollektsioonist.

Foto: girardo.com

Ralliautodest on olemas näiteks 1988. a. Lancia Delta HF Integrale grupp B masin, mis võitis kaks WRC etappi samal aastal. Teine Delta mudel, 1985. a. Delta S4 Corsa grupp B rallikas, võitis 1986. aasta kuulsa Mille Miglia ralli.

Kolmas ja vanim kollektsioonis leiduv ralliauto on 1984. a. Lancia 037 Rally Evo 2, samuti grupp B masin. Antud sõidukit ehitas Lancia kokku vaid 20.

Ringrajaautodest on kõik kolm sõidukit osalenud omal ajal Le Mans 24-tunni kestvussõidus. 1981. a. Lancia Beta Motecarlo Turbo grupp V klassi kuuluv sõiduk, 1982. a. LC1 grupp IV klassi ringrajaauto, 1983. a. LC2, grupp C klassi masin.

Foto: girardo.com

Hinnanguline väärtus kõigi kuue auto puhul kokku on umbes 6,8 miljonit eurot ja kõik sõidukid on kogunud auhindu erinevates Concours d’Elegance-tüüpi autonäitustel. Hetkel pole Martini värvides Lancia võidusõiduautode oksjoni kuupäev kindel, kuid välja on öeldud, et see juhtub 2020. aastal.

Seega, kui on näiteks soov avada väike, aga väga hea kollektsiooniga autonäitus ja umbes 7 miljonit eurot passib kasutuna sahvris, oleks antud kollektsioon kindlasti väärt investeering.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.