Uudis

Politsei kommenteerib: kas videos nähtavas olukorras on ühistranspordil eesõigus?

Kaader videost.

Liiklusseadus kohustub autojuhtidel asulas peatusest väljuvale ühistranspordile teed andma (kui kiirusepiirang on 50 km/h või vähem).

Mitmel pool on liiklusolukord aga selline, kus mitme sõidureaga teel buss peale peatusest väljumist peab kohe võtma kõige vasakusse ritta, ületades seega mitu sõidurida.

Alltoodud video on tekitanud piisavalt vastukaja ja eriarvamusi, et asjatundjatelt kommentaari küsida.

On näha, et tegelikult ei ole bussil vaja kohe vasakusse ritta võtta, aga sellest hoolimata sõidab ta hooga üle mitme rea. Küsisime politseilt, kas antud olukorras on bussil õigus nii teha ja kas kõikides sõiduridades peavad teised sõidukid arvestama bussi väljumisega peatusest.

Bussijuht peab veenduma ohutuses ja ei saa eeldada

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe vastas, et teoreetiliselt võib küll korraga üle mitme sõidurea reastuda, kuid seejuures peab juht alati enne manöövri sooritamist veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.

Ühtlasi peab D-kategooria ühissõidukijuht veenduma, et talle antakse teed. Ohutu ja teistega arvestav käitumine oleks olnud siis, kui bussijuht oleks reastunud algul esimesel reale ja peale seda kõige äärmisele reale.

Kullamäe sõnul on keeruline oletada, kes kokkupõrke korral süüdi jääks, sest sellise olukorra puhul mängivad rolli kõik konkreetse juhtumi täpsed asjaolud. Liikluses peab olema tähelepanelik ja teistega arvestav ning alati ei tasu taga ajada enda õigust, iga juht peab tegema endast kõik oleneva, et liiklusõnnetust ei juhtuks.

Vaadake videot olukorrast siit:

Mis arvate, kas selline väljasõit bussipeatusest üle esimese rea teise ritta on normaalne? Olgugi, et bussid on võtnud kombeks välja sõitma bussipeatusest autode ees nii, et sa isegi neilt seda oodata ei saa aga on kohti kus nad panevad tuimalt üle mitme rea.

Posted by Andri Tšupin on Neljapäev, 3. Oktoober 2019

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.