Uudis

Politsei tahab uute mobiilsete kaameratega tabada kaks korda rohkem kiiruseületajaid

Politsei mobiilne kiiruskaamera.Foto: PPA.

Tänavu jaanuarist on politsei saanud kiiruseületajatele teha trahve lühimenetlusega ning sellega on tabatud kiiruseületajate arv tõusnud 71 protsendi võrra. Kui teedele paigaldatakse uued mobiilsed liikluskaamerad, loodetakse tabatud kiirusületajate arvu veel kahekordistada, kirjutab ERR.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks eelnõu, millega tehakse vajalikud muudatused määruses, et politsei saaks võtta kasutusele teisaldatavad kiirusmõõtesüsteemid ehk mobiilsed kiiruskaamerad. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles “Vikerhommikus”, et mobiilsed kaamerad paigaldatakse teedele niipea, kui määrus jõustub.

PPA-l on taolisi kaameraid soetatud kaheksa. Loigo sõnul on juba testimised näidanud, et mobiilse kaameraga suudetakse kiiruseületajaid rohkem tabada. “Tänavu on kiiruseületajate arv 71 protsenti tõusnud, aga see tuleneb sellest, et 1. jaanuarist jõustus uus menetlus liik, lühimenetlus. Vormistamine võtab vähem aega, saame rohkematesse rikkumistesse sekkuda. Kui tulevad mobiilsed kiiruskaamerad, siis see arv kasvab rohkem kui kaks korda. Kui me oleme testimisi teinud, siis kiiruskaamerad (on registreerinud) tunnis sada rikkujat,” rääkis ta.

Loe pikemalt ERR-ist.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses