Eksperiment: kiiruskaamera ette pandi ühel päeval hoiatav märk ja teisel mitte. Millised olid tulemused?

Foto: Politsei

Rubriiki toetab

Politsei kirjutab Facebookis, et tegid Tallinnas mobiilse kiiruskaameraga väikese eksperimendi. Kahel järjestikkusel päeval paigaldati seade samadel kellaaegadel samasse kohta ja mõõdeti kolmes kohas sõidukite liikumiskiirust.

Ühel päeval oli väljas liiklusmärk, mis osutas automaatsele liiklusjärelevalve teostamisele ja teisel päeval vastavat märki välja ei pandud, kuna märgi kasutamine ei ole tegelikult kohustuslik.

Tulemused? Märgi olemasolul ületas lubatud sõidukiirust 4,6% kõikidest kaamerast möödunud sõidukitest. Märgi puudumisel ületas lubatud sõidukiirust 7,7% kõikidest kaamerast möödunud sõidukitest. Kokku mõõdeti 11 392 sõiduki liikumist ja lubatud kiirust ületas neist 656 juhti.

Politsei tänab liiklejaid, kes reeglitest kinni peavad ja nagu tulemustest näha, siis valdav osa liiklejatest suudab seda teha. Ometi leidus ka juhte, kes liikusid lubatud suurimat sõidukiirust ületades ja leidus ka neid, kelle liikumiskiirus oli lubatust pea kaks korda suurem.

Korrakaitsjad panevad südamele, et kiirusepiirangud on kehtestatud põhjusega. Juba väike kiiruseületamine võib asjaolude kokkulangemisel mängida tagajärgedes suurt rolli.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.