Restaureeritud Alfa Romeo SZ: kõige “nägusam” Itaalia sportauto näeb välja nagu uus

Fotod: Facebook, CA Heritage

Stellantise kontserni alla kuuluv FCA Heritage tegeleb ekslusiivselt erinevate Fiati, Alfa Romeo, Lancia ja Abarth vanemate mudelite restaureerimise, hoolduse ja ka varuosade müümisega. Üks näidetest mõni aasta tagasi taastatud Alfa Romeo SZ, mida nad nüüd oma Facebooki lehel taas näitasid.

Alfa Romeo SZ, hüüdnimega Il Mostro (monstrum), on kirju ajalooga automargi üks meeldejäävamatest sportautodest. Zagato disainimaja poolt loodud futuristlik kupeega, taheti näidata Itaalia autotootja uut suunda ja tipptehnoloogiat.

Kõik Alfa SZ’d komplekteeriti eraldi liinil suuresti käsitsi ja kokku toodeti sportautosid umbes tuhande jagu aastate 1989 ja 1991 vahemikus. Üks neist muuseas on ka Eestis.

Restaureeritud SZ on muuseas üks testautodest, mida kasutati ka ametlike fotode tegemiseks. Kuna tegemist on varase sõidukiga, erineb see toodetud SZ’dest rooli ja näidikute taustavärvi poolest.

Kõik komposiidist kerepaneelid ja ka interjöör taastati täielikult. Ennekõike peeti silmas muidugi autentsust ja säilitati võmalikult palju originaalmaterjale.

Alfa Romeo SZ taastamisega demonstreerib FCA Heritage oma oskusi, mida on nad juba mitme ajalooliste Itaalia automarkide mudelitel restaureerimisel näidanud. Samu teenuseid saavad kasutada ka kliendid, kellel pisut aega näinud klassik natuke tööd vajab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.