Tuleviku sportlik luukpära: Toyota GR Yaris, mille kütuseks on vesinik

Pildid: Toyota

Toyota avaldas eksperimentaalse prototüübi GR Yaris luukpärast, mille sisepõlemismootor töötab bensiini asemel vesinikuga. Toyota sõnul tähendab see peaaegu null CO2 heitmeid, aga säilitab sisepõlemismootori.

Vesinikuga sõitvaid autosid on kahte tüüpi. Näiteks Toyota Mirai puhul toodetakse vesinikuga kütuseelemendi abil elektrit, mis edasi liigub elektrimootorisse, või -mootoritesse ja seepärast on tegemist põhimõtteliselt elektriautoga.

Juba tänavu aprillis kirjutasime, et Toyota eksperimenteerib vesiniku kasutamisega traditsioonilistes sisepõlemismootorites kohalikus Jaapani võidusõidusarjas. Nüüd ongi Toyota teinud järgmise sammu ja valmis ehitanud palju kiidetud GR Yarise prototüübi, mis kasutab sama tehnoloogiat.

Jõuallikas on sportlikul luukpäral sama 1,6-liitrine, kolme silindriga turbomootor. Muudetud on vaid kütuse sissepritset ja kütusevarustuse süsteemi – kõik muu on mootori puhul identne nagu tavalisel GR Yarisel.

Peamine boonus on muidugi CO2 heidete vähendamine, hoides siiski emotsiooni ja heli, mis kaasneb sisepõlemismootoriga. Kuigi Toyota pole kindlat CO2 heitmete arvu maininud, on nad kinnitanud, et see on “peaaegu null”.

See võib olla esimene samm Toyota poolt, et autoentusiastid saaksid sisepõlemismootoreid nautida palju kauem, kui hetkel kiirelt elektriliseks muutuvas automaailmas prognoositakse. Kas ja mis mastaabis vesinikku ka päriselt tulevikus autode jõuallikate kütuse puhul kasutatakse, seda me veel ei tea. Üks põhjalikum käsitlus on SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.