Sisuturundus

Kas teadsid: romusõidukit tohib lammutada ainult ohtlike jäätmete käitlemise õigust omav ettevõtja

Kasutatud autoosi ei tohi kõrvaldada sortimata olmejäätmetena, neid on võimalik tagastada varuosade kauplustesse.Foto: Shutterstock

Romusõiduk ja paljud kasutatud autoosad on ohtlikud jäätmed, milles sisalduvad ained avaldavad kahjulikku mõju keskkonnale ja inimese tervisele. Romusõidukit tohib lammutada ainult ohtlike jäätmete käitlemise õigust omav ettevõtja.

Romusõiduki lammutamine ise või üleandmine lammutamiseks isikule, kes ei oma ohtlike jäätmete jäätmeluba, ei ole lubatud. Kasutatud autoosi ei tohi kõrvaldada sortimata olmejäätmetena, neid on võimalik tagastada varuosade kauplustesse.

Uute tehnoloogiate ja kaasaegsete materjalide kasutuselevõtuga autode konstrueerimisel on autode valmistajad viinud lammutamisega kaasneva keskkonnakoormuse miinimumini ning enamus kasutatavaid materjale on kas korduskasutatavad või ringlussevõetavad.

Romusõiduki tagasiandmisega autode maaletoojale või jäätmeluba omavale lammutuskojale saab iga autoomanik aidata kaasa meie energiaressursside ja maavarade mõistlikule kasutamisele ja normaalse elukeskkonna säilimisele.

Jäätmeluba omavate lammutustöökodade kohta saad infot maaletoojatelt, Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu kodulehelt www.amtel.ee või Autolammutuste Liidu kodulehelt www.elv.ee.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.