Auto on kujunenud tarbeesemeks, mis tähendab ka seda, et see muutub koos meie ja meie vajadustega. Sõiduk, mis tundub ideaalne 20. eluaastate alguses, ei pruugi seda olla siis, kui perre on lisandunud lapsed. Võrreldes uue soengu või riietega on auto aga tunduvalt suurem investeering ehk otsust ei tasu teha hetkeolukorra põhjal, vaid mõelda tuleb ka sellele, mis on plaanid mõne aasta pärast.

Kui sa ei ole tükk aega – või kunagi – pidanud tegelema auto ostmisega, võib olla keeruline teada, kust alustada. Kuidas leida auto, mis oleks sobilik perega liikumiseks? Millele mõelda ning tähelepanu pöörata?

Kui suurt autot on vaja?

Ühele või kahele inimesele võib parim lahendus olla väike kompaktne mudel. Pere kasvades ei ole see variant aga enam sugugi mugav. Mõelda pole vaja vaid laste arvule, vaid meeles tuleb pidada ka asju, mis nendega kaasas käivad – vanker, käru, mänguasjad, mähkmekott, varuriided ja kõik muu. 

Sedaan ja väiksem sõiduauto on klassikaline ja lihtne lahendus. Alates kolmandast lapsest jääb sellest aga kindlasti väheks. Jah, enamiku autode tagaistmed on mõeldud kolmele inimesele, ent olgem ausad – see on siiski võrdlemisi kitsas ja eriti pikematel sõitudel muutub ebamugavaks nii lastele kui ka vanematele. Seetõttu võiks kolmanda lapsega kaaluda autosid, millel on olemas ka kolmas rida.

See pole paha mõte ka siis, kui pere on väiksem. Kolmanda rea istmeid ei pea alati kasutama, ent kui lisaks lastele on vaja transportida sugulasi või laste sõpru, on lisaistmed suurepärane ja kiire lahendus, et mahutada kogu seltskond ühte autosse.

Kui eelarve on piiratud, tasub hoolega mõelda, kas väiksema auto väljaostmise asemel on ehk parem mõte võtta autolaen, et saaksid soetada suurema sõiduki?

Millised on olulised lisad?

Lisasid valides mõtle kolmele kategooriale. Ühte kategooriasse võiksid mahtuda kõik lisad, mis tunduvad möödapääsmatud. Teise kategooriasse asjad, mida sa tahaksid. Ja kolmandasse kategooriasse lisad, mille olemasolu oleks lihtsalt tore. Suutlikkus teha vahet funktsioonidel, mis on hädavajalikud ja funktsioonidel, mida oleks lihtsalt tore omada, muudab kogu ostuprotsessi lihtsamaks.

Toonitud klaasid aitavad sisetemperatuuri madalamana hoida ning kaitsevad last liigse päikese eest. Funktsioonid nagu kokkupõrkehoiatus, automaatne pidurdamine ja pimeda nurga tuvastus muudavad sõidu turvalisemaks. Eemaldatavad pudelihoidikud ja kergesti puhastatav sisemus tähendavad kiiremat koristust, kui peakski õnnetus juhtuma. 

Otsustades uue auto kasuks, on sul kõige rohkem vabadust valida just ideaalsete lisade ja funktsioonidega sõiduk. Parima lahenduse soetamiseks võib vajalik olla järelmaks, ent see tasub garanteeritult ära.

Ka mugavusel on oma koht

Turvatooli autosse paigutamine ning lapse sisse ja välja tõstmine peaks olema lihtne. Kui arvad, et see periood ei kesta ju väga kaua, ja võib valida mõne odavama aga ebamugavama lahenduse, siis reaalselt kasutades taipad üsna kiiresti, et mugavus on oma hinda väärt.

Seega pööra lisaks auto suurusele ja välisele disainile tähelepanu ka sisemusele. Kas autos on piisavalt ruumi üheks või suisa kaheks turvatooliks ning selleks, et täiskasvanu mahuks nende kahe vahele istuma? 

Turvatoolid, mis on näoga sõidusuunas, nõuavad oluliselt rohkem ruumi. Ruumi peab muuhulgas jaguma ka lapse jalgadele, mitte vaid toolile endale. Et vältida olukorda, kus juht peab istuma nina vastu rooli, et tool tagaistmele mahuks, siis jälgi istmete vahet juba auto valimise ajal. Piisava vahe boonuseks on seegi, et lastel on siis keerulisem togida jalgadega ees olevat istet.

Kõik automaatsed lahendused või funktsioonid, mis on kasutatavad ühe käega, muudavad elu palju mugavamaks. Mõtle näiteks autoustele, mis avanevad automaatselt või nupuvajutuse peale või pakiruumi luugile, mille saab lahti ühe kiire viipega. Samamoodi kujunevad su lemmikuks kõik targad funktsioonid, mis aitavad kokku hoida liigutusi ja sekundeid.

Võttes aega, et auto valimine korralikult läbi mõelda, jääd uue sõidukiga pikas ajaks rahule.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.