Kuidas valida noorele autojuhile sobivat autot?

Autokoolis õppimine ja sõidutundide võtmine on suhteliselt kulukas protsess, kuid seejärel sõiduki soetamine tekitab veelgi suurema augu eelarvesse.Foto: Depositphotos

Noored on tänapäeval oluliselt keskkonnasõbralikumad ja teadlikumad kui vanemate põlvkondade esindajad. Kindlasti leidub noori, kes valivad loodusele sõbraliku viisi liikumiseks ehk eelistavad autole jala käimist, jalgrattaga sõitmist või ühistranspordi kasutamist. 

Siiski ei saa siinkohal üldistada. Ka autod on aastatega muudetud keskkonda säästvamaks ning valides diisli- või bensiinikütusega sõiduki asemel elektriauto, on juba keskkonnasõbralikum valik tehtud.

Autokoolis õppimine ja sõidutundide võtmine on suhteliselt kulukas protsess, kuid seejärel sõiduki soetamine tekitab veelgi suurema augu eelarvesse. Samas on teooria praktikasse rakendamine tavaliselt kõige parem viis millegi selgeks saamiseks. Seega kui vähegi võimalik, soovib värske autojuht kindlasti ka autot ja seda esimesel võimalusel pärast sõidueksami sooritamist.

Paljudel noortel ei pruugi olla võimalik koheselt sõidukit soetada, mistõttu üheks võimaluseks on osta auto laenuga. Näiteks laen auto tagatisel sobib kui lapsevanem soovib kuni 25 000 euro ulatuses laenu võtta. Laenutähtajad võivad olla kuni 84 kuud. Laen auto tagatisel võimaldab vanemal oma auto tagatisena kasutades osta noorele autojuhile oma auto. Kui noor käib ise tööl ehk omab stabiilset ja piisavat sissetulekut, on võimalik laen ka tal endal võtta. Erinevaid võimalusi ja tingimusi saab võrrelda Kreditum.ee veebilehelt.

Kreditum pakub ka muid laene, sest ootamatud kulud võivad tekkida väga erinevatel elujuhtumitel – näiteks on vaja erakorraliselt teha remonti ka kodus või autole uued rehvid osta, ees on ootamas kulukas operatsioon või on soov pidada uhket juubelipidu. Samuti on sageli vaja pulmade korraldamiseks laenu võtta, kui just ei ole tegemist pikalt ette planeeritud pulmadega ning tulevane pruutpaar on selleks aastaid säästnud. Kreditum pakub lihtsa viisi saada mitmeid laenupakkumisi mugavalt ühest kohast, mis hoiab kokku nii aega kui ka toob kaasa võimaluse paremaid tingimusi leida erinevate laenupakkujate pakkumiste hulgast.

Mida ikkagi arvestada auto valikul?

  1. Kus ja kui palju autoga sõidetakse? Kas piisab väiksemast autost, mida on noorel autojuhil hea ja mugav parkida, mis võtab vähem kütust või on soov osta suurem auto, mida kasutada ka näiteks töö tegemiseks (juhul kui on vaja vedada autos suuremaid esemeid) või kui sellega sõidetakse sellistes teeoludes, kus väiksem mudel ei ole mõistlik;
  2. Kui palju kütust sõiduk tarbib? Kas sellega sõidetakse enamasti maanteel või linnaliikluses ehk sageli ummikutes;
  3. Auto hind – noorele autojuhile ei ole ehk mõistlik osta päris uut autot, sest kasutatud autosid leiab soodsama hinnaga. Jälgida tuleb läbisõitu ja lasta teha ülevaatus, et veenduda sõiduki korrasolekus;
  4. Mugavus – nii nagu eespool mainitud, on väiksemat autot üldjuhul lihtsam parkida (kuigi tänapäeval on autodel parkimisassistent, mis lihtsustab parkimist) ja sellega ka liigelda;
  5. Mootori võimsus – ilmselt ei ole algaja juhi puhul kõige olulisem see, et auto oleks võimsa mootoriga. Siin saab leida soodsama hinnaga sõiduki, millel ei ole nii võimas mootor, kuid mis sobib suurepäraselt kasutamiseks.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.