Mis juhtub, kui panna uus turbokompressor rikkis mootorile?

Ettevõttes BR TURBO, kus oleme spetsialiseerunud turbokompressoritele, puutume aeg-ajalt kokku olukordadega, kus autoomanikud pöörduvad meie poole probleemidega pärast turbokompressori paigaldamist.

Oma kogemusest ja partnerite statistika põhjal võib väita, et umbes 90 protsendil garantiijuhtumitest ei ole sarnased probleemid seotud mitte turbokompressori defektiga, vaid sellega, et algne probleem oli mootoris. Loe, mida tuleks ennekõike kontrollida enne uue turbokompressori paigaldamist.

Mida kontrollida?

Vana turbokompressori rikke põhjuste analüüsimine

Vigu võib põhjustada see, et mootoriosade kulumise tõttu on turbokompressorisse sattunud võõrkehad. ET sellist asja vältida, tuleb enne turbokompressori paigaldamist hoolikalt kontrollida sisselaskeotsakuid.

Puudulik õlitus

Õlituse puudumine või saastunud õli võib isegi lühikese aja jooksul rikkuda uue turbokompressori. Kontrollida ei tuleks mitte ainult õlikanaleid ja rõhku õlitussüsteemis, vaid tähelepanu tuleks pöörata ka õli kvaliteedile ja filtrimisele.

 Õlitoite- ja äravoolukanalite kontrollimine

Õli ja võõrkehade tõhus eemaldamine õlitoitesüsteemist on turbokompressori töövõime seisukohalt kriitilise tähtsusega. Ummistunud kanalid võivad põhjustada määrimise puudumist, ülerõhku või lekkeid.

Õhu sisselaskeotsakute seisund

Pragude ja mittehermeetiliste liitmike tõttu võivad süsteemi sattuda rikkeid põhjustavad võõrkehad. 

Tagajärjed ja õige tegevusviisi olulisus

Uue turbokompressori paigaldamine rikkis mootorile on nagu uue katuse paigaldamine majale, mille vundament ja seinad on kahjustatud. See ei lahenda põhiprobleemi, vaid toob kaasa uusi muresid. 

Pöörake tähelepanu oma auto kõigile komponentidele ja järgige ekspertide nõuandeid, võtke ühendust ainult usaldusväärsete spetsialistidega. Kui te investeerite kvaliteetsesse remonti, säästate tulevikus aega ja raha ning väldite peavalu.

Kui vajad abi turbokompressori remontimisel või valimisel, vaata lisainfot veebilehelt www.turbo.ee. Mis on turbokompressori vahetusfond, saad täpsemalt lugeda SIIT.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.