Nissan X-Trailis on igale pereliikmele koht olemas

Nissan X-Trail on üks kõige populaarsematest seiklemiseks mõeldud pereautodestAllikas: Nissan

Oletame, et tahate sõita maale vanaema juurde. Selline kõige klassikalisem suvine väljasõit. Nagu filmis. Erinevus on aga selles, et vanaema tuleb ise ka kaasa – ta elab linnas ning ei ole maale sel suvel jõudnudki.

Kui teie peres on kolm last, siis isegi avarasse linnamaasturisse ei mahuks te kõik koos sõitma. Kui lapsi on kaks, siis mahuksite küll, aga lapsed ja vanaema on tagaistmele kokku pakitud ja ruumi on seal üsna piiratud koguses. Aga kui te alustate sõitu Tallinnast ja sihtkohaks on Rõuge, siis ei meeldi alates Mäo ristist see sõit enam kellelegi.

Siin tuleb mängu Nissan X-Trail. X-Trailis saab olla kuni seitse istekohta. Teine istmerida on vastavalt vajadusele ette/taha liigutatav. Istmed on paigutatud teatristiilis, mis tähendab, et tagumised istmed on pisut kõrgemal ja ei ole otse üksteise taga – nii on vaade parem ja ka teiste sõitjatega on mugavam suhelda. Samas, ega te ei pea seda võimalust kasutama – kui perekond on väiksem ja te teate kindlalt, et kolmandat pingirida ei lähe teil mitte kunagi tarvis, siis on teie jaoks olemas traditsiooniline viieistmeline variant.

Nissan X-Trailis saab olla kuni seitse istekohta.Foto: Nissan

Aga see, et teil on autos piisavalt ruumi kuuele-seitsmele inimesele, ei ole kaugeltki kõik. Nissan X-Traili nelikveoga tegelev e-4ORCE süsteem vähendab ja korrigeerib autokere kõikumisi ja õõtsumisi ja nii on palju tõenäolisem, et keegi ei jää selles autos merehaigeks. X-Trailil on ka 3-tsooniline kliimaseade ja avatav panoraamkatuseluuk. Juhil, tõsi, panoraamvaatest taevasse suurt rõõmu ei ole, aga kõigil teistel küll. Ja isegi juhi jaoks on sõit ju päikselisem.

Tagumised uksed avanevad peaaegu 90 kraadi. See on päris oluline, kui autosse on vaja mahutada midagi suurt või kinnitada lapseiste. Mugavaks teeb see sisenemise igal juhul. Neil ustel on ka sisse ehitatud päikesevarjukardinad – kohalikus kliimas pole muidugi kunagi liiga palju päikest, aga kui ta ühel hetkel ootamatult silma paistma hakkab, on teda siiski vaja varjutada.

X-Traili uksed avanevad peaaegu 90 kraadi.Foto: Nissan

Üks probleem, mida elektriautoga pereväljasõidule minnes vältida ei saa, on laadimine. Ükskõik millises hüpersuper-laadimispunktis te ka ei ole, laadimise peale läheb alati aega. Ja lapsed ei kannata oodata. “Issi, miks me juba ei sõida? Kas auto on katki? Miks me peame nii kaua ootama, ma olen sellest juba väga väsinud.” Ja nii edasi. Keegi ei taha oma uue auto kohta selliseid küsimusi kuulda.

Nissan X-Traili elektriautoga ei kohta te seda probleemi kunagi. Kuna e-POWERi tehnoloogias kasutatakse sõiduks vajaliku elektrienergia tootmiseks bensiinimootorit, siis te ei pea ootama laadimispunktides, kuid sõidate siiski elektriliselt. Tehniliselt tähendab see, et sisepõlemismootor saab alati töötada optimaalses vahemikus, mis tagab suurima võimaliku kütusesäästu.  

Nissan X-Trailiga ei tule laadimispunktides aega parajaks teha. E-POWERi tehnoloogias kasutatakse sõiduks vajaliku elektrienergia tootmiseks bensiinimootorit.Foto: Nissan

Nissani ideoloogias on perekeskne mõtlemine olnud olulisel kohal vähemalt 20 aastat. Üle kogu maailma on praeguseks müüdud peaaegu seitse miljonit X-Traili mudelit. See tähendab, et X-Trail on üks populaarsemaid seiklemiseks mõeldud pereautosid. Nissani eesmärk on paindlik-praktilisus – autotootja ei saa teada kõiki teie pere vajadusi, aga teie teate. Ja autotootja saab teha nii, et teil oleks mugav auto oma vajadustele vastavaks kohandada – see ongi X-Traili üks põhiomadus. 

Uus X-Trail on saadaval 10 kerevärvi ja viie kahevärvilise kombinatsiooniga – kurta saate ainult selle üle, et valikuid on palju ja otsustada seepärast vahest raske.

Ja veel midagi olulist. Kõik Nissani crossover’id on EuroNCAP turvatestis saanud puhtad viied. Kindlasti te teete alati kõik mis võimalik, et pere jaoks oleks sõit ohutu. Aga hea on teada, et ka auto teeb oma osa maksimaalselt.

Tutvu Nissan X-Trailiga lähemalt siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.