Tahan autot, aga mitte kohustusi: 5 head põhjust, miks valida pikaajaline autorent

Autocar Autorent pakub lühi-ja pikaajalist autorenti. Fotol on ettevõtte omanik Andreas Mäll.Foto: erakogu

Ma ei taha pikaajalist finantskohustust ega üleliigset stressi, aga … tahan autot. Sõiduvahendit, mis mind punktist A punkti B viib, ilma et peaksin muretsema hoolduste ja rehvivahetuste pärast. Kõik see kõlab väga hästi, aga kas siis nii saab ka?

“On mitmeid põhjuseid, miks ei soovita endale isiklikku autot soetada, ehkki vajadus selle järele on olemas,” räägib ettevõtte Autocar Autorent omanik Andreas Mäll. “Siis valitaksegi pikaajaline autorent. Sõiduk on kogu aeg olemas, kuid pikaajaline finantskohustus puudub.”

Mis teenus pikaajaline autorent täpsemalt on ning mis on selle eelised isikliku sõiduki omamise ees?

Lühi- ja pikaajaline rent. Kellele mis?

Autocar Autorent pakub Tallinnas lühi- ja pikaajalist autorenti. Mäll ütleb, et esimene sobib pigem neile, kel isiklik auto on olemas, kuid ajutiselt ei saa seda kasutada – näiteks on auto remondis. Pikaajaline autorent on mõeldud eelkõige inimestele, kel endal sõidukit pole, kuid igapäevane vajadus selle järele on selgelt olemas.

Enamasti mõtleb klient põhjalikult, kas valida see või teine teenus, kuid on ka erandeid. 

“On ette tulnud, et sõiduk renditakse paariks-kolmeks päevaks, kuid siis aina pikendatakse perioodi. Lõpuks oleme teinud ettepaneku, et soodsam oleks võtta aastane leping,” jutustab Mäll. Sageli on klient pärast lepingu uuendamist siis suisa paar-kolm aastat nende rendisõidukiga vuranud.

Autocar Autorendi autopargis on 30 uueväärset sõidukit, enamik kolm-neli aastat vanad. 

Unustage intress ja üleliigne peavalu

Mälli sõnul on huvi pikaajalise autorendi vastu kasvanud just viimase poole aasta jooksul. Põhjuseks peab ta tõusvas trendis intressimäära. “Intressi kuumakse mõjutab korralikult. Kellel lisab 100 eurot või isegi rohkem liisingumaksele otsa. Rahvas mõtleb kauem, enne kui võtab pikaajalise kohustuse,” möönab ta. 

Peale kõrge intressi pääseb pikaajalise rendi klient veel mitmest autoga seonduvast stressiallikast:

  • Rehvivahetused Autocar Autorendi kulul. Hooajale vastavad rehvid paigaldatakse kaks korda aastas. 
  • Ei pea hoolduste pärast muretsema. Rendifirma annab märku, kui auto hooldust vajab, ning lepib autokeskusega hooldusaja ise kokku. 
  • Asendusauto hoolduse ajaks. Soovi korral saab klient sõiduki hoolduse ajaks tasuta asendusauto. 

Kui ei leia “seda õiget”

Autocar Autorendi autopargis on küll erineva klassi sõidukeid, kuid ikka võib juhtuda, et seda päris õiget sealt ei leita. Sellisel juhul on olemas veel üks alternatiiv isikliku sõiduki liisimisele. 

Saate sobiva sõiduki välja valida ning seda kasutada Autocar Autorendi finantseerijana. Auto läheb nende nimele, kuid teie saate välja valitud autot pikaajaliselt rentida. “Klient saab meelepärase sõiduki, kuid tal puudub liisingukohustus. Soovi korral saab perioodi lõpus auto ka välja osta, kuid see pole kohustuslik,” lisab Mäll. 

Sellise variandi puhul kaasneb ka sissemakse kohustus, kuid Mälli sõnul on see oluliselt väiksem tavapärase liisingu omast. 

Kui te ei leia autopargist rentimiseks meelepärast sõidukit, siis saate ise sobiva sõiduki välja valida ning Autocar Autorenti finantseerijana kasutada.Foto: erakogu

Igakülgne abi 

Mäll räägib, et vahel põhjustavad kliendid teadmatusest sõidukile pisikesi “probleeme” ning satuvad segadusse. Näiteks ükskord helistas klient, kes oli mures oma automaatkäigukastiga sõiduki pärast. “Kurtis, et auto ei liigu ega sõida. Käigukang oli aga kogemata läinud “sport” asendisse. Kuna selline situatsioon polnud meie jaoks esimest korda, oskasime kohe nõu anda,” meenutab ta ja lisab, et selline nõustamisteenus käib rendiga tasuta juurde. “Alati võib murega meie poole pöörduda.”

Kui autoga on sõidetud kruusateel, võib juhtuda, et kivid hakkavad hiljem põhjakatte ja kere vahel kolisema. “Ehkki põhjus võib olla ka hoolimatus sõidustiilis, aitame pikaajalise lepingu korral selle ebameeldivuse tasuta lahendada,” ütleb Mäll.

Soovi korral lisavarustus

Selleks, et väljasõidud oleksid võimalikult mugavad, pakub Autocar Autorent klientidele ka lisavarustust. Juurde saab võtta näiteks suusaboksi, GPS- seadme või turvatooli. “Samuti pakume pingemuundurit, mille abil sülearvutile autolt energiat saab võtta – seda ikka vahel soovitakse.”

“Lisana” pakutakse ka lisakindlustust. Kui tavapärase rendilepingu puhul on õnnetuse omavastutus 400 eurot, siis koos lisakindlustusega on see võimalik nulli viia. 

Autocar Autorent hinnakirjaga saate tutvuda siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.