TESTIME YouTube aitab ka pesulas ehk kuidas auto profivahenditega talvekaamosest puhtaks küürida!

Gyeoni brändi autopesuks kasutatavate vahendite kogus võtab esimesel korral silme eest kirjuksFoto: Robert Hein

Kui head ikkagi on profivahendid, mida meile kevadiseks autopesuks reklaamitakse? Leidsime pika talve jooksul esindusnägu kaotama hakanud sõiduauto ja sõitsime selvepesulasse, kaasas korralik kogus Autojoy Gyeoni brändi pesuvahendeid. Kui raske see küürimine ikka olla saab!

Gyeoni pesuvahendid on selles mõttes head, et nendega saab masina põhjaliku pesu ette võtta ka koduhoovis, kui voolikud ja pesuämbrid on olemas. Aga kohe tuleb maha matta lootus, et hakkama saab kümne minutiga – ainuüksi pesuvahendite rohkus võtab silme eest kirjuks. Ja lisame veel juurde tõsiasja, et ega testija just agar autopesija ei ole, pigem selline viimase hetke mees.

Kui kohe ei oska, siis vaata videot

Selvepesulasse jõudes oli vaja muidugi endale selgeks teha, kust alustada. Kui igapäevane tänavatolm maas, tuli kõige põnevam osa ja kaasa võetud kraam käiku lasta. Kõigepealt eelpesu. Aga mida tegema peab? Kindluse mõttes sai vaadatud Youtube’i videoid ning vahendid juhiste järgi peale kantud.

Elu teevad lihtsamaks pudelitele lisatud QR-koodid, mis juhatavad otse õige videoni ning võhikust autopesijal on vähem võimalusi midagi lootusetult nässu keerata. 

Kui QR-koodide taga peituvad lühivideod on ingliskeelsed, siis Autojoy ise on loonud spetsiaalse YouTube’i kanali, kus räägitakse põhjalikult ja eesti keeles, kuidas kõige efektiivsemalt vahendeid kasutada. 

Esimese asjana tuleb auto igapäevasest tänavatolmust ära loputada.Foto: Robert Hein

Lilla teeb velgedega imet

Tagasi pesu juurde. Esimesena saab masin tunda tõrvaeemalduseks mõeldud vahendit Q²M Tar – pihustad autole, lased mõne minuti toimida ning siis loputad korralikult maha. Palju lihtsam ja mõnusam kui praepanni küürimine. Arvatavasti oleks efekt suurem suvel, kui päikese käes sulanud teedelt lendab tõrva auto peale tunduvalt rohkem.

Nüüd on kord vahendi Q²M Iron käes, millega saab autolt rauasaastet eemaldada. Seda võib piserdada üle kogu auto kere. Eriti hea on seda piserdada velgedele, sest sinna oli kogunenud omajagu piduritolmu. Segu muutus kohe lillakaks ning hakkas mustust lahti leotama. Mõni minut mõjumist, survepesu ja veljed läikisid nagu uued. Ei mingit nühkimist, super! Kui aga velgedel on eriti tugev mustus, siis on olemas WheelCleaner, mis on meister just velgedele koguneva mustuse lahtileotamises!

Selvepesulasse pesukindaga autot pesema

On aeg alustada põhipesu. Pole just tavaline, et kohtad selvepesulas käsna või kinda kasutajaid, aga korralik pesukinnas teeb tüütu töö palju talutavamaks. Nii mõnigi pesujärjekorras seisnud autoomanik jälgis mängu ja uudistas, kuidas šampooni ja pesukindaga masina kallal möllati.

Autot tuli pesta osade kaupa, et pesukindale kantud šampoon oma vetthülgavaid omadusi ei kaotaks.Foto: Robert Hein

Kui kodus kindaga möllad, siis võiks pesuämber lähedal olla, aga selvepesulas on asendamatuks abiliseks Q²M Bathe+ – lased seda märjale kindale ja anna minna. Reklaami järgi on see maailmas ainulaadne udupeen pH-neutraalne šampoon, mis sisaldab SiO2 ehk auto saab vett ja mustust tõrjuva kihi. Lahe, seda läks tervele autole korralik kiht, mis sai hoolega sisse ka nühitud.

Šampooniga pestes tuleb meeles pidada, et ei tasu kogu autot korraga sisse seebitada, vaid pigem osade kaupa, et pesuvahend ei jõuaks autopinnal kuivama hakata. Muidu võib juhtuda, et kaovad šampooni suurepärased omadused, nagu eelpool mainitud vetthülgavus.

Ja kui juba hüdrofoobsuse lisamiseks läheb, siis lisakaitse saamiseks tasub pärast kindaga pesu lõppu tuua mängu Q²M WetCoat, mis lihtsalt osade kaupa autole peale kanda ning seejärel kohe maha loputada – siin mingit reaktsiooni oodata ei tasu. Suurepärane, nii lihtsalt ongi ekstra kaitsekiht olemas.    

Ropult tüütu töö polnudki nii tüütu

Nüüd kõige tüütum töö, milles oli palju abi SilkDryer’i kuivatuslapist. Kuivatama sai hakatud autot väikese skepsisega, aga tõesti läks libedalt: lapp imes kohe vee endasse, mitte ei ajanud seda niisama laiali. Õnneks on kuivatuslapp ka piisavalt suur (70×90 cm) – mitte kordagi ei tekkinud tunnet, et teed taskurätikuga roppu tööd. 

Briljantse tulemuse nimel tuli loomulikult ette võtta ka klaasid. Kõik klaasist pinnad sai klaasipuhastusvahendiga Q²M Glass ja Q²M WaffleDryeri lapiga üle käidud. Ei mingeid kuivamisjälgi ehk jälle üks jama vähem.

Gyeoni kuivatuslappidega on autot lausta lust kuivatada.Foto: Robert Hein

Kirsiks tordil on klaasikeraamika – see annab akendele ekstra vetthülgava kihi, mis peaks kaitset pakkuma kuni pool aastat. Polnud vaja muud teha, kui Q² QuickView segu aplikaatoriga ühtlaselt klaasile kanda, lasta sel mõned minutid seista ja siis niiske lapiga puhtaks tõmmata. Kaunis. Tegevus oli tõesti lihtne ja kiire ning sellega saab vast küll igaüks hakkama.

Klaasikeraamika tegemisega saab QuickView abil igaüks hakkama.Foto: Robert Hein

Ei läinud poolt päevagi!

Ja oligi auto talvekaamosest vaba ja valmis kevadesse kihutama! Kogu protsessi peale kulus kokku veidi üle tunni ja tuleb tunnistada, et seda on rohkem kui tavalise kiirpesu puhul. Aga omajagu võttis aega ainuüksi kasutusjuhenditega tutvumine – järgmine kord selle peale enam aega ei kulu. Ja kui autole kantud vahendid pakuvad tõesti pikemat kaitset, siis tasus see aeg end ära. 

Kõik kasutatavad vahendid mahuvad mugavalt kaasaskantavasse kotti.Foto: Robert Hein

Erinevaid pudeleid ja pesuvahendeid oli tõesti palju, kuid Gyeonil on olemas kott, kuhu kõik kenasti ära mahub ja mille saab kodus lihtsalt silma alt ära panna. Ühest plusspunktist veel – kui tavaliselt kipub autokeemia haisema, siis seekord ei häirinud pesupäeva ükski halb lõhn.

Gyeoni’i tooteid saab osta ka näiteks Automaailmast ning edasimüüjaid muudkui lisandub – näiteks Noor Tehnik. Seega, hoia poes ringi käies silmad lahti ehk leiad kõik autopesuks vajalikud vahendid just sealt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.