Vii oma autoosade äri uuele tasemele: praegu on parim hetk eBay platvormile kolimiseks

eBay Balti riikide suursaadik Aivaras Milašauskas.

Autoosade ja -tarvikute kategooria on üks eBay kõige tulemuslikumaid kategooriaid – selle maht on kasvanud arenevatel turgudel viimase aasta jooksul ligi 30 protsenti. Uurisime eBay Balti riikide suursaadiku Aivaras Milašauskase käest, kuidas enda äri eBaysse viia ja kui palju tegutseb platvormil eestlasi.

eBay alustab Eestis tugiprogrammiga, millega saavad liituda ettevõtted, kes müüvad autode varuosi ja tarvikuid. Miks peaks just eBays müüma?

eBay on üks maailma suurimaid turge, mis pakub müüjatele ligi 142 miljoni tarbijaga platvormi – seda on ligi 108 korda rohkem kui kogu Eesti elanikkond. Valdav osa ostjaist asub suure ostujõuga turgudel, nagu näiteks USA ja Euroopa. Lisaks tohutule maksejõulisele tarbijaskonnale annab eBay müüjatele ka usaldusväärse kaubamärgi.

eBays müügiga alustamine on üsnagi lihtne: esimese toote ülespanekuks kulub keskeltläbi pool tundi ja vahendustasu ei võeta enne, kui müük on sooritatud. Müüjad saavad äritegevuseks mugava platvormi, sealhulgas kategooriate ülevaated ja turundustööriistad, samuti programmid ja tööriistad, mis aitavad tõsta eksportmüügi efektiivsust.

Näiteks käivitas eBay hiljuti eksklusiivse tugiprogrammi, mis on Eestis autoosi ja -tarvikuid müüvatele ettevõtetele tasuta. Ettevõtjad, kes registreeruvad platvormile esmakordselt ja soovivad müüa rohkem kui 150 toodet, saavad järgmise aasta jooksul kasutada eBays isikliku kasvujuhi abi, tasuta Premium-taseme kolmeks kuuks ja automatiseerida enda tehtavad kulutused.

Ettevõtjad saavad programmi kandideerida SIIN!

Kuidas saab väikeosade edasimüüja niivõrd suures keskkonnas konkureerida?

Väga oluline on alustada oma esimest müüki konkurentide kvalitatiivse analüüsiga ja selgitada välja peamised erinevused sinu toodete ja juba platvormil olevate toodete vahel. Seda saab teha käsitsi või kasutada selleks spetsiaalseid otsingutööriistu, mis on juba platvormiga kaasas. 

eBays saab sellise analüüsi lihtsalt teha Terapeaki abiga. See on loodud selleks, et müüjad saaksid teada, millistel turgudel on nende suurimad väljavaated ja milliseid pakkumisi enim oodatakse, samuti saada andmeid miljonite eBay tippmüüjate kohta ja luua oma müügistrateegia.

Kui oled äsja alustanud eBays müüki, on väga oluline tutvustada oma kaupu parimal võimalikul viisil – selgete fotode ja üksikasjalike kirjeldustega. Autoosade müügi puhul on oluline lisada sõiduki spetsifikatsioonid.

Tuleb arvestada, et saidil peab konkureerima suure hulga müüjatega, kellel on juba kõrged reitingud ja hea müügiajalugu. Seetõttu soovitan esmaste tellimuste ja positiivse tagasiside saamiseks pakkuda klientidele kvaliteetset teenust ja ühilduvat hinda. Reiting on turul üks olulisemaid mõjutajaid, nii et mõnikord on vaja teha suuremaid jõupingutusi, leida oma kliendid ja näidata neile isikupära.

Kui palju on platvormil Eesti müüjaid?

Balti riigid, sealhulgas Eesti, on eBay ülemaailmsete arenevate turgude seas üks lootustandvamaid turge. Need on viimastel aastatel näidanud muljetavaldavat kasvu ja muutunud meie piirkonna võtmeturgudeks.

Eestist on hetkel eBays 6000 müüjat ja nende arv on kiiresti kasvanud – viimase aastaga on uute kohalike müüjate arv kasvanud 96 protsenti. Eesti müüjad pakkusid 2021. aastal ostjatele üle 2,7 miljoni autoosa ja -tarviku.

2021. aastal kasvas Baltikumi uute müüjate arv, kes tegid oma esmapakkumise, 53 protsenti ning praegu müüb eBays oma tooteid üle 26 000 müüja. Baltikumis müüdi mullu iga 9 sekundi järel üks autoosa.

Milliseid autoosi müüvad platvormil Eesti ja välismaised müüjad enim?

Oleme täheldanud, et eBays müüakse igasuguseid osi erinevatele automudelitele. Kõige enam ostetakse kuluosasid, mida vahetatakse regulaarselt: kojamehed, pidurikettad ja -klotsid, filtrid, lambipirnid jne.

2021. aastal müüsid Eesti müüjad eBays 11 000 auto- ja veoautovaruosa ostjatele Saksamaalt, USA-st, Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Itaaliast ja paljudest muudest riikidest. Statistika kohaselt ostetakse Eesti müüjatelt üks autoosa iga üheksa minuti tagant.

Kuna nõudlus autoosade järele kasvab, on praegu automüüjatel parim hetk uurida uusi kauplemiskanaleid ja liituda eBay veebiplatvormiga, et kohtuda uute klientidega. Rohkem infot tugiprogrammi kohta leiad SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.