Auto24 blogi

Ellujääjad: kolm tavalist, aga hästi säilinud vanemat autot

Fotod: auto24.ee

Kui jutt on vanematest autodest, kipub enamike tähelepanu koonduma just ägedamatele, retrohõngulistele masinatele. Ilmselgelt kerkivad päevakorda suure ajaloolise väärtusega, võimsamad, ilusamad ja kiiremad autod.

Kui müügiportaale surfata, siis näiteks vanadest ameeriklastest või ägedatest BMW-dest puudust ei tule. Kuidas on lood aga autodega, mis mõnikümmend aastat tagasi olid tänavpildis täiesti tavalised, ent on nüüd kui tina tuhka kadunud?

Ford Scorpio, 1996

Mootor: 2,3 R-4, 108 kW
Hind: 5000 eurot

Rahvasuus “Scorpaks” nimetatud Fordi esimene põlvkond on jätkuvalt autohuviliste seas au sees. Käesolevas kuulutuses müüdav Scorpio teine põlvkond väga aga mitte, peamiselt tänu palju furoori tekitanud vastuolulise, “punnsilmse” välimuse tõttu.

Ilu on vaataja silmades, aga vähemasti nüüd tasub tunnistada, et ka sellel Scorpiol on nüüdseks omaette ihaldusväärsus tekkinud.

Tagaveolist Fordi liigutab 2,3-liitrine mootor, käigud vahetavad manuaalselt. Müüja väitel on tegu väga heas korras autoga, mil märgitud olematu 72 583 kilomeetrine läbisõit on tõene. Kere ja sisu vaadeldes tundub piltidelt olevat tõepoolest väga hea leiuga. Luksusliku Ghia versiooniga auto eest küsitakse 5000 eurot.

Istme kõrval paiknev kummaline asi peaks olema ristselja tugi. Pumpad täis või siis seadme peal olevast nupust lased tühjaks.

Mercedes-Benz C 240, 1998

Mootor: 2,4 V-6, 125 kW
Hind: 15 000 eurot

Veel mõned aastad tagasi olid mõistlikus seisukorras W202-põlvkonna Mercedes-Benz C-klassid kuidagimoodi leitavad. Nüüdseks on lõviosa neist läbi “talveroimadeks” muutumise ja roostetamise tõttu nagu vits vette kadunud.

Seda enam on antud 1998. aasta C 240 eraldi märkimist väärt. Vähelevinud 2,4-liitrise V-6 mootoriga sedaan on automaatkastiga, läbisõiduks märgib müüja 150 000 kilomeetrit. Eestis on C-klass registreeritud 2019. aastal.

Hinnaks küsib müüja krõbedad 15 000 eurot, aga vähemasti piltide põhjal tundub tegu olevat suisa väga heas korras oleva C-klassiga. Kes teab, võib-olla on hea tulevikuinvesteering?

Mazda 323, 1997

Hind: 1590 eurot
Mootor: 1,5 R-4, 66 kW

Eelmainitud autod on oma väärtuse poolest isegi tavapärasest natuke erilisemad, aga see Mazda 323 tundub nende kõrval suisa päris tavaline. 1,5-liitrise mootoriga “ökokarp” ei uhkelda ei varustuse ega välimusega, vaid omab siin ilmas vaid ühte siirast eesmärki – viia sind punktist A punkti B.

Pisike 323 on see-eest ülimalt hästi säilinud, eriti kui arvestada selle ajastu Mazdade roostelembust. Läbisõit on samuti väiksemapoolne, 135 044 kilomeetrit.

Kohati näeb auto välja, nagu oleks äsja ajakapslist välja võetud. Tõenäoliselt suureks investeeringuobjektiks see ei kujune, aga youngtimer üritustel käimiseks või töökindlaks argiautoks sobib Mazda kindlalt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.