Autoeksperdi blogi

7 olulist asja autosse, kus reisivad ka lapsed

Lapsed on jube armsad, andekad ja üldiselt elu õied. Samas on neil imekspandav võimekus asju ümber, maha ja peale ajada. Autosse kukkunud jäätise puhul ei näe nemad plekki istmel vaid kadumaläinud jäätist. Esiistme seljatugi on põranda laiendus, mitte osa autost.

Nii lihtsalt on, pole mõtet võidelda. Targem on valmistuda. Astuge mõnda poodi sisse ja varustage end suvisteks reisideks targalt!

Kas on võimalik pakkuda lastele autos süüa, ajaviitmisvõimalusi ja mugavusi, hoida nad rõõmsad ning samal ajal auto ka ühes tükis? Siin on mõned väga praktilised asjad, mis elu palju kergemaks teevad.

Esiistme seljatoe kate

Lihtne aga geniaalne asi, mis võimaldab lapsel poriste jalanõudega täpselt niipalju seljatuge togida, kuniks eesistujal kannatust jätkub. Hinnad hakkavad mõne euro juurest, aga kui on soov siiski säilitada autos teatud stiilne joon, siis on olemas natuke kallimad aga päris väärika väljanägemisega katted.

Sahtlite komplekt

Selline käib eesistuja seljatoe külge. See on abiks natuke suurematele lastele ja võimaldab hoida erinevaid maailmarahu tagavaid asju (raamat, veepudel, proviant jms) lapsel käeulatuses ning säilitada auto mingisugunegi kord.

Istmekate

Kui esiistmele katete panemine on õigustatud vaid sageli määrdunud riietega sõitjatel või vana kooli papidel, siis tagaistme kate on laste puhul rangelt soovituslik. Need ei pea olema leopardimustriga või muul moel koledad ja maitsetud.

Olemas on täpselt konkreetse margi ja mudeli jaoks toodetud katteid, et tagada parim sobivus.

Päikesevarjud akendele

See ei puuduta enam auto, vaid lapse heaolu. Iminapaga kinnitatavad katted on väga odavad, kuid üliolulised, et vähendada ülekuumenemise ohtu ja teha lapsel sõit mugavamaks. Näiteks sellesse komplekti kuulub kaks katet, mida saab kergelt kokku keerata ning mittepäikselise ilmaga istmetaskus hoida.

Hoidik tahvelarvutile

Fakt on see, et kui on võimalik lapsed autosõidu ajal ekraanidest eemal hoida, siis tuleks seda teha (mitte kasvatuslikel, vaid tervislikel põhjustel). Kui aga on ees pikem autoreis või võitlus tuuleveskitega on ammu kaotatud, siis kindlasti tuleks ohutuse huvides kasutada ekraanihoidikut. Ka väga väikse kokkupõrke korral võib terava servaga tahvelarvuti muutuda vabalt ringi lendavaks lõikeriistaks.

Käsitolmuimeja

Kui autos läheb midagi ümber, siis on esimene mõte, et peaks mõni päev tolmuimejaga üle tõmbama. Aga ei jõua kuidagi. Ja nii iga kord. Kui õnnetusi tuleb sagedamini ette, oleks mõistlik autos hoida käsitolmuimejat. Seda saab edukalt kasutada ka üldiselt auto korrashoidmisel, isegi kui ei ole tegu järjekordse müstilise kõrsikupaki purunemise juhtumiga ning see maksab vaid paarkümmend eurot.

Märjad salvrätikud

Lihtne, odav ja geniaalne vahend kiirabiks. Kleepuvad näpud ja plastpindadele ilmunud plekid tuleks kohe võimalikult kiiresti eemaldada, et vältida paljunemist.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.