Autoeksperdi blogi

Juhend: kuidas autoveljed ideaalselt puhtaks pesta?

Puhtusest säravad veljed muudavad auto üldise välimuse oluliselt paremaks. Teades õigeid tehnikaid, on velgede puhastamine hõlpsasti ise tehtav. Pidurdades tekib velgedele kleepuv piduritolm, mis on vägagi korrodeeruv ning kahjustab velgi.

Regulaarne velgede puhastamine pikendab nende eluiga ja pakub ka silmale ilu. Pane tähele, et veljed koguvad palju mustust, mistõttu tuleks auto puhastamist alustada just nimelt velgedest, et neilt eemalduvat mustust mitte värskelt puhastatud auto värvikihile laiali pritsida.

Kõik algab õigetest töövahenditest

Tavalise autošampooniga ei pruugi piduritolmu velgedelt maha saada, seega on mõttekam kasutada spetsiaalset vahendit. Veljepuhastusaineid on väga erinevaid, mistõttu tuleks valiku langetamisel pidada silmas velgede eripärasid.

Kui sa täpselt ei tea, mis materjalist su auto veljed on, tasub kasutada puhastusvahendit, mis on ette nähtud kõigile materjalidele. Nii võid kindel olla, et vahend ei kahjusta velgede laki- ja värvikihti.

Järgi neid samme:

1. Tee veljed veega märjaks, et suurem ja lahtisem mustus neilt maha leotada. Võid enne veljepuhastusainet kasutada ka spetsiaalset leotusainet kinnisema pori ja muu mustuse eemaldamiseks.

2.  Võta veljed ette ühekaupa, nii ei jõua veljepuhastusaine velgedel ära kuivada. Lisa aine veljele ning lase sel mõjuda vastavalt aine kasutusjuhendile.

3. Hõõru mustus veljeharjaga õrnalt maha. Ole hea ja ära kasuta velgede puhastamiseks sama käsna/pesukinnast, millega pärast ülejäänud autot pesed — nii teed auto värvikihile karuteene. Veljed on disainilt erinevad, seega võib juhtuda, et kodarate vahelt pesemine on ebamugav. Ära lase end sellest heidutada ning anna endast parim, et mustus ka raskematest kohtadest kätte saada.

4. Loputa veljepuhastusvahend hoolikalt maha.

5. Puhasta kindlasti ka rattakoopad, muidu on velgede pesust vähe kasu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.