Autopesu ABC

Viis põhjust, miks ise auto pesemine ei pruugi olla alati hea idee

Ise auto pesemine on autoarmastajale kahtlemata tore tegevus. Kui aga autopesust täpsemat ettekujutust pole, võib kodune autopesu viia hoopiski alla keskmise tulemuseni.

Siin on viis põhjust, mille peale peaksid enne mõtlema, kui hakkad ise oma neljarattalist kaaslast pesema.

  • Kiirustades head tulemust ei saa. Korralik käsipesu koduste vahenditega võib võtta 45 kuni 60 minutit. Muidugi võib olenevalt auto mustustasemest saada ka kiiremini asja tehtud. Kuid kiirustades võib nii mõnigi pisem detail kahe silma vahele jääda.
  • Kas pesed ikka ülevalt allapoole? Autopesu ilma õigete teadmisteta võib pikemas perspektiivis olla auto värvile ja seda katvale lakkpinnale kahjulik. Peab teadma põhitõdesid nagu näiteks: loputa suurem mustus alati enne autolt maha, pese autot alustades katusest lõpetades alumiste äärtega ja liiguta pesušvammi või -kinnast auto kerel alati sirgjoones, mitte ringe tehes.
  • Asukoht. Suviselt sooja ilmaga on auto pesemine ju täielik lust. Kuid kas sul on selleks varjualune, et tagada jahedam temperatuur? Kuuma päikese käes võib autopesu olla keeruline, sest vesi ja šampoon kuivavad kiiresti autokerel ära ning seda peaks võimalusel pigem vältima. Eriti käib see veel tumedates toonides autode kohta.
  • Viletsad vahendid. Professionaalsetes autopesulates on ka testitud ja kvaliteetsed pesuvahendid alates keemiast, lõpetades survepesuritega. Suurest supermarketi riiulist kõige odavam autošampoon pole ilmtingimata parim lahendus. Samuti tasuks mõelda ka näiteks seda, kas pesed ikka mitme ämbri ja korraliku pesukindaga.
  • Loodus. Tõsi ta on, et alati ei pruugi ise auto pesemine olla kõige sõbralikum meie keskkonnale. Tänapäeva pesulad taaskasutavad autode loputusest tulnud vett, minimeerides selle liigset kasutust ja kõik keemia jõuab õigesse kohta, mitte looduses olevasse taimestikku.
Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.