If Kindlustuse blogi

Avarii erateel: kas kindlustus kehtib ka seal?

Ajaloost on teada mõned juhtumid, kus mõni inimeste kodudeni viiv sõidutee erastatakse. Ligipääsuga seotud probleeme esineb õnneks harva, ent kui sel teel juhtub avarii, siis kas see on kindlustusega kaetud?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kehtib kindlustus erinevatel sõiduteedel, olgu see siis erastatud või avalikuks kasutuseks mõeldud.

Küll aga ei kehti kindlustus (ka kasko!) sõitmiseks mitte ette nähtud aladel. Selleks on põllud, maastik või näiteks kaardistamata metsasihid.

Liikluskindlustus on Eestis üks kohustuslikest kindlustustest, milleta ei tohi ühegi autoga sõita. Just see kindlustus tagab, et mistahes kahju põhjustaja ei pea oma taskust kannataja sõiduki remonti kinni maksma hakkama.

Tänu kohustuslikule liikluskindlustusele jäävad sinu põhjustatud kahjud alati kindlustusseltsi kanda. Tasub arvestada, et suuremate juhtumite puhul, näiteks inimeste tervisekahjudega seoses, võivad need summad ulatuda isegi sadadesse tuhandetesse eurodesse.

Kaskokindlustusega hüvitatakse sinu enda sõidukile tekkinud kahju isegi sellisel juhul, kui oled ise õnnetuse ja kahjude põhjustaja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.