If Kindlustuse blogi

Hoiatus: peale plekimõlkimist kirja jätmine võib kaasa tuua karistuse

Foto: Shutterstock

Autod on aina suuremad ja neid on igal pool palju. Seega kogemata kellegi auto ära rihtimine on aina tõenäolisem. Suures parklas auto omaniku leidmine või ootama jäämine ei tarvitse olla võimalik.

Mida sellises olukorras teha? Kas jätta kojamehe vahele kiri enda andmetega? Kindlustusfirma seda kindlasti ei soovita.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on väga oluline, et ka väikese kriimu korral süüdlane sündmuskohalt ei lahkuks.

“Kui juhtub, et õnnetul kombel kasvõi ust avades kõrvalseisvat autot mõlgid, ei tohi kindlasti kergekäeliselt lahkuda, lootes, et sellega asi laheneb,” sõnas ta. Kui teist osapoolt pole parasjagu kohal ning süüdlane sündmuskohalt lahkub, võib tagajärg olla palju tõsisem kui lihtsalt juhtumist teatamine.

“Parklakahjud ja sealjuures autouksega teise sõiduki mõlkimine hüvitatakse liikluskindlustuse alt,” selgitas Veilberg. See tähendab, et kahju korral ei pea süüdlane midagi oma taskust maksma ning halvimal juhul tõuseb kahju tõttu veidi tema kindlustuse kindlustusmakse. Kui aga sündmuskohalt lahkuda ja loota, et sedasi asi selja taha jääb, võib järgmisel hetkel tulla kõne juba politseilt.

Kahjudele lisaks ka trahv politseilt

Veilbergi sõnul on kindlustusseltsi jaoks väga tavaline olukord, kus mõlgitud uksega sõiduki omanik pöördub oma kindlustusseltsi poole ja tunnistajate, politsei ning parklakaamerate abil selgitatakse süüdlane välja.

Sel juhul võib tagajärjeks olla juba remondi eest oma taskust kinni maksmine ning trahv politseilt nii õnnetuse põhjustamise kui ka sündmuskohalt lahkumise eest.

Kõige õigem käitumine antud olukorras, on helistada politseisse. Kojamehe vahele jäetud kiri võib ära lennata, märjaks saada või ei pane omanik seda kohe tähelegi ning see lendab ära sõidu ajal. Politsei aga saab vajadusel kohe omanikuga ühendust võtta, et see auto juurde klaarima tuleks või siis juhendada, kuidas edasi käituda.

Ole kindel, et kõik on õigesti tehtud

Kui omaniku ei õnnestu kohe tabada, on vähemalt olukord hilisemaks arutamiseks fikseeritud ning langeb ära süüdistus sündmuskohalt lahkumisest.

Oluline! Kui omanik ei saa kohe tulla, siis kindlasti tehke võimalikult palju pilte olukorrast, enne kui ära sõidate. Siis on hiljem juhtumit kergem lahendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.