Kallis lõbu: kui suur on keskmine kahju suurus mootorrattaga juhtunud õnnetuse puhul?

Foto: Shutterstock

Ilusad ilmad meelitavad mootorrattad tänavatele. Kahjuks tähendab see ka seda, et suureneb märgatavalt õnnetuste arv, kus on üheks osapooleks mootorrattur. Kui suured on kahjud, mis mootorrattajuhti võivad õnnetuse korral tabada?

Maha kandmise korral võivad kahjud ulatuda paarikümne tuhande euroni

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on mootorratastega õnnetused tavaliselt küllaltki rängad. Jääb ju autoga kokku põrgates mootorrattur üldjuhul nõrgemaks osapooleks.

“Keskmised kahjud võivad ulatuda koguni kolme tuhande euroni,” märgib Piiroja. Ja see on juhul, kui ratast on võimalik taastada.

Väga sageli tuleb ette ka juhtumeid, kus rattaid tuleb maha kanda ehk neid taastada pole mõistlik. See võib tähendada juba kümne või paarikümne tuhande euro suurust kahju. 

Liikluskindlustus on kohustuslik nagu autodelgi

Mootorratastele ja mopeedidele on kohustuslik sõlmida liikluskindlustus ning sõltuvalt sellest, et mootorrattaga sõitmine on Eestis hooajaline tegevus, on võimalik seda teha ka täpselt nii pikaks perioodiks kui soovid, kasvõi ainult üheks päevaks. Küll aga tasub meeles pidada, et mida pikemaks perioodiks kindlustus võtta, seda soodsam tuleb ka kokkuvõttes kindlustuse kogusumma.

Samuti mõistlik oma mootorrattale lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele hankida ka kaskokindlustus. Kui liisingus olevale rattale on ka kasko üldjuhul kohustuslik, siis tasub ka liisingus mitteolevale rattale kaskokindlustus osta. Summad, mis õnnetustega kaasnevad, on suured ning kaskokindlustus tagab, et õnnetuse tagajärjel ei tabaks ka suur rahaline kaotus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.