If Kindlustuse blogi

Kas elektrilise tõukeratta õnnetuse vastu saab kindlustada?

Kõikvõimalikust isiklikust varast on just liiklusvahendid need, mis maksavad päris palju, aga samas asuvad kõige vaenulikumas keskkonnas, kus suurtel kiirustel liigub ka palju teisi ning õnnetusi tuleb ikka ette.

Sõiduauto ja mootorratta kindlustamine on lausa kohustuslik, aga mida teha juhul, kui liigud mõne tänapäevasema seadmega? Linnaliiklusesse on tekkinud erinevaid elektrilisi liikumisvahendeid, millega sõidetakse väikseid vahemaid, aga ikkagi samas ohtlikus keskkonnas.

Levinum neist on elektriline tõukeratas, mis võib kohati liikuda päris arvestavatel kiirustel ja sellega põhjustada kahju nii endale kui ka teistele.

Mida teha, kui sõidad tõuksiga kalli luksusauto uksele mõlgi?

Liikluskindlustust sellistele elektrisõidukitele osta ei saa, küll aga kaitseb teatud tingimustel vastutuskindlustus, mis kolmandatele osapooltele põhjustatud kahjusid aitab katta.

Aga mõelge stsenaariumile, kui õnnetute juhuste kokkulangemisel sõidate mõlki mõne kalli luksusauto? Selline kahju võib olla palju suurem, kui enamik tõukerattaid üldse maksaks.

Sellisel juhul aitabki vastutuskindlustus riske maandada, sest kaitseb sind võimalike nõuete vastu kolmandate osapoolte poolt. Vastutuskindlustuse saab hõlpsalt sõlmida Ifi e-büroos koos kodukindlustusega. Kui aga soovid sõlmida vastutuskindlustuse ja samas ei oma kinnisvara, siis tasub helistada otse Ifi Kindlustustelefonile 777 1211.

Käitu vastutustundlikult

Selleks, et see kindlustus kehtiks, on oluline, et täidetud oleks esmased tingimused. Tegu ei tohi olla tahtlik või sooritatud joobeseisundis. Samuti on oluline, et tõukerattajuht tegi kõik endast oleneva, et õnnetust ei juhtuks.

Sarnaselt kaskokindlustusele, on ka vastutuskindlustusel omavastutuse osa, mis tavaliselt algab paarisajast eurost. Samas on ühe mõlkis ukse või muu detaili remont palju kallim, eriti veel luksusautodel.

Seega inimene, kes kasutab sagedasti võrdlemisi suurtel kiirustel liikuvat elektrilist tõukeratast, peaks tõsiselt kaaluma enda kindlustamist võimalike õnnetuste vastu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.