If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus aitab, kui kaotad autovõtmed?

Kaskokindlustuse olemasolul ei pea autoomanikud liiga palju muretsema, kuna Ifis on õnnetuste hüvitamine kuni 300 eurot 0-eurose omavastutusega.Foto: Shutterstock

Kui sageli kontrollid sina, kas uksest välja minnes on kaasas telefon, rahakott ja võtmed? Tihtilugu on just need kolm asja kõige olulisemad, mis peavad kaasas olema. Hirm selle ees, et võtmed kaotsi lähevad, on ju suur.

Katsu sa võtmeteta pärast koju tagasi pääseda või autovõtmete puhul oma sõitu alustada. Mida teha, kui siiski hirm saab reaalsuseks ning kaotad autovõtmed? Kas sellisel juhul kindlustus aitab?

Kaskokindlustus päästab hullemast

Kaskokindlustuse olemasolul ei pea autoomanikud liialt palju muretsema, kuna If Kindlustuses hüvitatakse võtmete kadumise või hävimise korral uute võtmete tegemise kulu kuni 300 euro ulatuses ning omavastutust seejuures tasuda ei ole vaja. Statistika näitab, et 300 euroga on võimalik võtmed vahetatud saada. Üldjuhul jääb keskmiseks hüvitamisele kuuluvaks summaks 240 eurot.

Võtmete kadumine ei tähenda, et peaks hakkama kohe autolukku vahetama.

Kõige kindlam on uute võtmete saamiseks pöörduda margiesindusse, kus saab vastavalt mudelile uued võtmed osta. Samas saavad selliste töödega hakkama ka erinevad võtmetele ja lukkudele spetsialiseerunud ettevõtted.

Siiski tasub meeles pidada, et tavalise liikluskindlustusega autoomanik hüvitisele lootma ei saa jääda ning siis tuleb tekkivad kulutused omanikul enda taskust kinni maksta. Selleks puhuks on siiski vaja kaskokindlustust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.