If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus aitab, kui öösel viiakse sinu autolt rehvid ja veljed minema?

Foto: Shutterstock.

Ei ole just kõige meeldivam üllatus, kui hommikul tööle minnes vaatab sulle vastu telliskivide peal seisev sõiduk, millelt on pihta pandud rehvid ja veljed. Paraku tuleb säherdusi juhtumeid siiski aeg-ajalt ette. Kuidas suhtub sellesse kindlustusselts?

Ole alati valmis

Tihtilugu pole paljudel inimestel võimalust hoida enda neljarattalist sõpra lukustatud garaažis, mispärast on nad sunnitud jätma selle ööseks tänavale. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et peamiselt varastatakse neid velgede pärast ning sihtmärgiks on üldiselt suuremad ja kallimad. 

Ta toob välja, et varastatud velgi ja rehve hüvitab ainult kaskokindlustus ning liikluskindlustus siinkohal kahjuks aidata ei saa. “Tänapäeval on nii velgede kui rehvide hinnad aina kallimad, seega on väga mõistlik kasutada kaskokindlustust, et kaitsta enda sõidukit,” lisab ta.

Samuti võiks auto alati parkida turvalisemasse kohta, kus vargad ei saaks pikalt segamatult tegutseda – näiteks mõnda tänavavalgustusega kaetud piirkonda. Vältida tuleks pimedamaid nurki, kus varast ja autot on raske märgata. 

Kruus lisab veel, et isegi kui autole on sõlmitud kaskokindlustus, siis sellegipoolest on ebameeldiv kogeda taolist sündmust. Sestap on arukas teha ise kõik selleks, et pikanäpumehel ei tekiks ahvatlust sinu vara endale võtta. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.