Kas kasko aitab, kui sõidan hooga vastu äärekivi ja velg saab kannatada?

Kui veljed või rehvid saavad kannatada, aitab autoomanikku kaskokindlustus.Foto: Shutterstock

Tähelepanematusest või kogenematusest võib juhtuda, et sõidad autoga vastu äärekivi, mis kriibib velge. Eriti kehval juhul võib velg ka veidi kõveraks minna. Kas kasko aitab hüvitada veljele tekkinud kahju?

If Kindlustuse statistika näitab, et velgedega ikka juhtub õnnetusi. “Hea uudis on see, et kaskokindlustuse omanikud velgede taastamist on taskust kinni ei pea maksma,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.

Kuna sageli on autodel kaks komplekti rehve, ühed talve- ja teised suvehooajaks, siis kindlustuse alla kuulub ka üks komplekt rehve, mis ei ole parasjagu autole alla pandud. “Velgede ja rehvide kindlustussumma on kokku kuni 5000 eurot kõikide rehvide peale kokku,” selgitab Kruus. Küll tuleb neid kindlasti hoida lukustatud ruumis, et vargad neile niisama lihtsalt näppe külge ei saaks panna.

Kas velg vahetada või taastada?

Selle, kas kahjustada saanud velg on mõistlik vahetada või taastada, otsustab kindlustusselts koostöös remondifirmaga vastavalt veljele tekitatud vigastuse iseloomust ja töö majanduslikust otstarbekusest.

Tänapäeva parandamistehnoloogiad ja töökodade kompetentsid on hästi arenenud ning väiksemate vigastuste puhul saab velje eelneva seisukorra tihtipeale kvaliteetselt taastada.

Kindlasti mängib otsuses, kas taastada või vahetada, omajagu rolli velje hind. Keskmine velje taastamise kulu võib jääda 150–300 euro piiresse, uute velgede tüki hinnad varieeruvad üldjuhul vahemikus 200–2000 eurot.

Kui soovid oma autot kaitsta, siis kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.