If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab, kui lumesahk lõhub tänaval seisva auto?

Foto: Shutterstock.

Talvekuud pakuvad teadagi palju tööd lumesahkadele, mis hoolitseksid selle eest, et teed oleksid lumest puhtad ja seal liiklemine võimalikult turvaline. Mis juhtub aga siis, kui sahast lendab tänaval seisva auto suunas mõni suurem lume- või jääkamakas ning tekitab seeläbi sõidukile vigastusi – kes on kohustatud hüvitama kahjud?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et kui sõidukile on sõlmitud kaskokindlustus, siis hüvitatakse autoomanikule kahjud tavapärasel moel. See tähendab, et kindlustusselts teeb auto korda ning kliendi tasuda jääb ainult omavastutus.

“Kaskoga on kahtlemata mugavam ja kiirem taolisi juhtumeid ajada. Inimene ise ei pea kellegi käest raha nõudma ning autole tekkinud vigastused likvideeritakse 

Pisut keerulisem on olukord siis, kui autol kaskokindlustus puudub. Kruus toob välja, et kohaliku omavalitsuse või teehooldaja poole võib mõistagi alati enda murega pöörduda, ent järgmisena tuleb mängu tõendamise küsimus. 

“Suhteliselt raske võib olla tõestada, et kahju tekitas just konkreetne sahk. Eriti veel siis, kui puudub videomaterjal või pealtnägijad,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht. 

Samas videotõestuse või pealtnägijate olemasolul tasub igatahes võtta ühendust teehaldajaga ning esitada kahjutaotlus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.