If Kindlustuse blogi

Kas teadsid, et ka sinu autovõtmed on kindlustatud? Ja see pole veel kaugeltki kõik

Kui oled autovõtmed kaotanud, siis esimese asjana tuleb kindlustusseltsile kahjuavaldus esitada.Foto: Shutterstock

Tihtipeale pakub kindlustus meile võimalusi, mis ületavad ootuseid. Mõnikord ei teagi me, milliseid väiksemaid võimalusi kahjude hüvitamiseks kindlustuse kaudu lisaks suurtele õnnetustele ja vahejuhtumitele veel ette tuleb.

If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Kristo Piiroja toob aga välja mitu teist võimalikku olukorda, kus kaskokindlustus samuti appi tuleb.

Üheks selliseks on autovõtmete kaotus või nende kahjustumine. Juhtuda võib igasuguseid asju alates vargusest kuni autovõtmed rannapükste taskusse unustades suvel ujuma minnes.  Üldiselt on autode võtmetega seotud kahjud kaetud 300 euro suuruse kaitsega. Niisugune kaitse kohaldatakse muuseas ilma omavastutuseta.

Omaette teema on autodest varastamine. Kui aknaklaas on katki löödud ja autos olnud esemed kaasa viidud, siis aitavad teatud kaskokindlustuse paketid ka need kulud katta. Koguväärtuseks, mida  kindlustus sellisel juhul katab, on 1000 eurot. 

Ka valuveljed ja haagis

Kindlustuse alla käib ka valuvelgede komplekt, kui see varaste ohvriks langema peaks.

Samuti on kaskokindlustuse puhul automaatselt kindlustatud kerghaagis, mis auto külge on kinnitatud ja seda 1000 euro ulatuses. Kaup, mida haagisel veetakse, siiski kindlustuse alla ei kuulu.

Ka välispeeglid on If Kindlustuse laiema kaitsega pakettides kaitstud omavastutuseta. Muidu on peeglid kindlustatud nagu kõik muugi auto küljes, aga laiema kaitsega kaskokindlustuse puhul ei rakendu nende osas omavastutus.

Mida aga teha siis, kui selline olukord ette tulema peaks? Esimese asjana tuleb selliste juhtumite puhul  kindlustusseltsile kahjuavaldus esitada. Kui kindlusseltsiga on ühendust võestud ja avaldus esitatud, saab sealt lähemaid juhiseid, mida teha, et näiteks uued autovõtmed kätte saada. Kui on tegemist varguskahtlusega, siis suunab kindlustus inimese aga ka politseisse.

Oma sõiduki kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.