If Kindlustuse blogi

Kas teisele inimesele võib kinkida kindlustuspaketti?

Kindlustust võib kinkida alati, kui soovid oma lähedast kaitsta.Foto: Shutterstock

If Kindlustusest on ikka ja jälle küsitud jõulude paiku, et kas jõuludeks võib kinkida näiteks kindlustuspaketti oma lähedasele inimesele? Vastus on üldiselt lihtne – võib küll, ja seda ei pea tegema ilmtingimata vaid jõulude ajal. Seda võib teha nii uue aasta kui ka mõne teise sündmuse puhul, kui soovid oma lähedast kaitsta.

Kindlustuspaketi kinkimiseks on hea, kui tead, mida su lähedane tegelikkuses vajab ja kuidas saaksid tema elu turvalisemaks muuta. Otseselt ajalist piirangut siin ei ole. Seda võib kinkida nii jõulude ajal, uue aasta puhul, sünnipäevaks või ükskõik mis ajahetkel see sobiv tundub.

Kindlustuslepingu sõlmija ehk kindlustuse mõistes kindlustusvõtja saab olla inimene, kellel on kindlustushuvi, mida ta väljendabki sooviga oma sõbrale või lähedasele kindlustuslepingut kinkides.

Kindlustus ei pea ostma see sama inimene, kellele kindlustatav asi, näiteks sõiduk, kuulub. Liikluskindlustust sõlmides on vaja teada ainult sõiduki registreerimisnumbrit, samuti saab eelnevalt kontrollida, mis ajast uut kindlustust vaja on.   

Ja vastavalt võimalustele saab valida, kui pikaks ajaks kindlustus kinkida. If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul võib kinkida nii liiklus– kui kaskokindlustust.

Veilberg selgitab, et sarnaselt on võimalik kinkida inimestele ka kodu– või lemmikloomakindlustust. Eks üksteisele muidugi võib kindlustuspaketti kinkida, küll aga tuleks keerulisemate kindlustuste puhul kingisaajaga nõu pidada, millisel kujul kindlustust täpsemalt vaja läheb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.