Klaasitäkke parandamine on hea just sellel põhjusel

Klaasitäke tasub võimalikult kiiresti parandada.Foto: Shutterstock

Klaasiga seotud juhtumid on üks enim parandamisi nõudvaid tegevusi. Kui märkad autoklaasil täket, on mõistlik see kohe ära parandada. Ja mitte ainult põhjusel, et hiljem, kui pragu tekib, tuleb juba terve klaas ära vahetada.

Kui mõelda ka meie keskkonnale, siis kui märkad klaasil täket ja lähed seda parandama, siis selle kiire ja valutu tegevuse tagajärjel tekib jäätmeid ainult 3 grammi. Kuid, kui räägime terve esiklaasi vahetusest, siis on jäätmete kogus juba ligi 14–15 kilogrammi.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kasvab järjest klaaside paradamine. “Pikaajalise juhikogemusega inimesed näevad, et täkkeid ikka tuleb, kuid neid on võimalik väga kiiresti ja tõhusalt parandada,” räägib Kruus.

Kasko peab olema

Klaasikahjude parandamisel on oluline kaskokindlustuse olemasolu. Sellisel juhul hüvitab klaasikahjudega seotud kulutused kindlustusselts. Kui on sõlmitud vaid tavaline liikluskindlustus, siis tuleb ka klaasivahetusega kaasnevad kulutused oma taskust kinni maksta. Keskmine remondisumma erinevate klaasikahjude korral on ligi 600 eurot.

Seega, kui on sõlmitud kaskokindlustus ja avastad täkke, siis pöördu esimesel võimalusel klaasiparandusse. Katkise klaasiga on ohtlik liigelda, kuna praod võivad hakata valgust hoopis teistmoodi murdma ning õhtuti sõites võivad vastutulevate autode tuled juhi silmadesse peegelduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.