If Kindlustuse blogi

Kohustuslik liikluskindlustus ja kasko – kas samast kindlustusseltsist?

Foto: Pixabay

Liikluskindlustus on olemas, kas peaks sõlmima ka kaskokindlustuse lepingu? Kui see on vajalik, kas võtta mõlemad samalt kindlustuspakkujalt? Või erinevatelt?’

Asjasse aitab selgust tuua If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Kas säästud lubavad kaskokindlustuse unustada?

Kohustuslik liikluskindlustus, nagu nimigi ütleb, on kohustuslik ja selle leping peab autoomanikul alati tagataskus olemas olema. Kaskokindlustust soovivad enamasti pangad riski minimeerimiseks. Kui liising saab läbi, ei ole kasko olemasolu enam nõutav.

Kaaludes, kas sõlmida pärast liisingperioodi läbi saamist või lihtsalt vanemale autole lisaks kohustuslikule liikluskindlustuse lepingule ka kaskokindlustus või mitte, tuleb eelkõige mõelda enda rahakoti paksusele ja säästude hulgale.

Kui sääste on nii palju, et ka suurema õnnetuse tagajärgede likvideerimine ei löö eelarvesse hiiglaslikku auku, ei ole kasko ilmtingimata vajalik. Kui aga on oht, et õnnetuse korral käib auto remontimine üle jõu, on mõttekas pöörduda kindlustusfirmasse ning uurida kaskokindlustuse sõlmimise võimaluste kohta.

Kaskokindlustuse hinda saab täpsemalt arvutada siit.

Kõik kindlustused samast seltsist annavad eeliseid

Kui on tehtud otsus, et lisakaitse on vajalik, tuleb mõelda, missuguses kindlustusseltsis enda seljatagust kindlustada. Kas pöörduda ettevõttesse, kellega on eelnevalt juba mõni kindlustusleping sõlmitud? Või küsida konkureerivaid pakkumisi?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg soovitab, et liiklus- ja kaskokindlustus on mõttekas võtta siiski samast kindlustusseltsist. “Kui osta erinevad kindlustustooted samast seltsist, võib kasu saada lisasoodustustest,” põhjendab ta.

Näiteks kui If Kindlustuses on juba olemas aastane liikluskindlustus, siis kaskot ostes saab boonusprogrammi If Plus raames hinnasoodustust 10%. Ja ka omavastutus on 15 euro võrra väiksem.

“Kui erinevaid kindlustusi on rohkem, siis on võimalik vähendada omavastutust oma kindlustustel koguni kuni 50 euro võrra. Samuti pakutakse muid lisasoodustusi, nagu näiteks kodukindlustusele ööpäevaringset koduabi koos kahju ennetava abiga, rendiauto omavastutuse kindlustust ja muidki boonuseid,” toob Veilberg välja veelgi ühe seltsi kliendiks olemise eeliseid.

Täpsema info boonusprogrammi If Pluss kohta leiad siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.