Kuidas transportida lemmiklooma või muid teravaid asju nii, et auto ka mõne aasta pärast uueväärne välja näeks?

Lemmikloomi on mõistlik transportida selleks ettenähtud transpordipuurides, e nad ei lõhuks asjatult auto sisustust.Foto: Shutterstock

Uut autot ostes tasub mõelda, kuidas asju selles transportida, et auto asjatuid kahjustusi ei saaks. Kui kraabid suusakeppidega autosalongi, kas siis kindlustus aitab?

Kui vead autoga asju, siis tasub neid vedada kas ettenähtud kohtades või korralikult ära pakkida. Näiteks suusasõbrad võiksid mõelda suusaboksi soetamisele ning hoida terva otsaga suusakeppe hoopis seal. Nii ei teki võimalust istmeid lõhkuda või polsterdust rikkuda.

Kui laps tagaistmel autos midagi pahaaimamatult lõhub, siis ulatab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus oma abikäe kaskokindlustus, sest sellisel juhul oli tegemist õnnetusjuhtumiga. 

Omanik peab olema hoolas

“Küll aga tasub autoomanikul olla ettevaatlik asjadega, mille ta paneb istmele ja kus on väga selge võimalus, et see võib autot kahjustada,” selgitab Kruus. Sinna hulka kuuluvad noad ja muud teravad esemed, mis võivad lõhkuda autoistmeid. Sellisel juhul ei ole tegemist ettenähtamatu õnnetusega ning kindlustusselts kahjusid ei hüvita. 

Samamoodi tasub olla hoolas ka lemmiklooma transportides, kui paned koera vabalt tagaistmele ja ta seal istme katki närib, siis see kasko poolt hüvitamisele ei kuulu. Sellise õnnetus saab omanik ära hoida. Looma tuleb sõidutada transpordipuuris. Pealegi, on see nii loomale ka teistele autos sõitjatele turvalisem.

Rohkem infot kaskokindlustuse kohta leiab siit. Nõu saab küsida ka Ifi infotelefonil 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.