Mida edasi teha, kui sõitsid autoga kraavi?

Foto: Shutterstock.

Libedad teeolud ei ole Eesti kliimas enam midagi uut ning teadupoolest võib õnnetus juhtuda ka isegi siis, kui eeskujulikult talverehve kasutada. Kas kindlustusseltsilt saab abi paluda, kui sõitsid autoga kraavi ja välja enam ei saa?

Kaskokindlustus tuleb alati kasuks

Esimene soovitus on loomulikult libedaga valida vastavalt teeoludele sobiv sõidukiirus ja korralikud talverehvid. Siiski ei pruugi isegi õige sõidukiirus ja korralik rehv mõnes olukorras autojuhti teelt välja sõitmisest päästa.

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja räägib, et sellises olukorras aitab alati kaskokindlustus. “Kui auto on kraavi sõitnud või lumme kinni jäänud, saab juht kaskokindlustuse olemasolul endale appi kutsuda puksiirabi. Autoabiteenus on olemas igas kaskopaketis ning kliendile on see tasuta,” selgitab Piiroja.

Oluline on sealjuures meeles pidada, et autoabi tellimiseks või mure lahendamiseks tuleb helistada Ifi Kindlustustelefonil +372 777 1211, sest ainult siis saab kindlustusselts sulle hüvitada autoabiteenuse kasutamise.

Autoabiteenus aitab hätta jäänud autojuhte ka paljudes muudes olukordades. Loe lähemalt siit, milliste muredega saab Ifi autoabi poole pöörduda. 

Kuidas on lood liikluskindlustusega?

Kaskokindlustusega on asi lihtne – mure korral tuleb autoabi kohale ja probleem lahendatakse. Samas saab ka tegelikult liikluskindlustus sind teatud situatsioonides aidata. 

Nimelt on Ifi liikluskindlustuslepingusse ka autoabiteenus lisatud. Näiteks kui põhjustasid avarii ja autoga sõidu jätkamine pole enam võimalik, tuleb samuti kohale puksiir, mis viib auto ning seal olevad reisijad tasuta soovitud sihtpunkti. 

Tasuta puksiirabi võimalus on loodud eelkõige neile, kelle autol puudub kaskokindlustus. Näiteks vanemale sõidukile kui 25 aastat, ei saa enam lihtsalt kaskot teha, mistõttu on tasuta puksiiriteenus väga kasulik. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.