If Kindlustuse blogi

Milliste kahjude eest on võimalik enda autot kaskoga kaitsta?

Foto: Shutterstock.

Kaskokindlustuse näol on tegu autoomaniku jaoks vägagi kasuliku lahendusega just siis, kui sõidukiga juhtub mõni ootamatu õnnetus. Samuti kui juht saab ise hakkama mingi jamaga – vähemalt ei pea kahju kogu ulatuses omast taskust kinni maksma.

Enamik on kursis sellega, et kaskokindlustusega hüvitatakse tavapärased juhtumid: otsasõit metsloomale, esiklaasi kahjud, kokkupõrge teise autoga jne. Ent paljud ei pruugi olla teadlikud teistest kindlustusseltside poolt pakutavatest lisakaitsetest.

Vaatame järele, mida pakub kõige põhjalikum kaskokindlustuse pakett.

Superkasko Lux

Sõidukiga ringi liigeldes tuleb valmis olla ka õnnetusteks, mida nii-öelda tavaline kaskokindlustus ei hüvita. If Kindlustus pakub Superkasko Lux paketti, kus hüvitatakse lisaks teistele tavapärastele kaskokindlustus juhtumitele ka mõned muud õnnetused. 

 Sõidukiga võib juhtuda õnnetus ka väljaspool Eestit. Kui autoga peaks juhtuma välismaal olles õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik liikumist jätkata, hüvitatakse sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse kuni tuhande euro väärtuses.

Näiteks kui sinu sõiduk on varastatud või selle taastamine ei ole enam mõistlik, maksab If Kindlustus täiendavat hüvitist, mille suuruseks on 15% sõiduki turuväärtusest vahetult enne kindlustusjuhtumit.

Autosse sissemurdmine on endiselt suur probleem, eriti kui sõidukit ei hoita alati garaažis või mujal luku taga. Kui varguse käigus peaks keegi sinu autost isiklikud esemed varastama, hüvitatakse varastatud asjade maksumuse kuni 1000 eurot juhtumi kohta. Sama kehtib ka asjade hävimisel või kahjustamisel liiklusõnnetuse korral.

Samuti pakub Superkasko Lux välispeeglite kaitset. Kui sõiduki välispeeglitega peaks midagi juhtuma, siis hüvitatakse nende remondi või asendamise kulud ilma omavastutuseta.

Autot saab vajadusel veelgi paremini kindlustada

Kui autojuhil tekib soov enda sõiduk ilma pikemalt süvenemata eriti laia kaitsega kindlustada, siis Ifis on ka selline variant olemas – Superkasko Lux+ pakett. 

Liisingusse võetud sõidukite puhul tuleb eelmainitud paketiga kaasa liisinguväärtuse kindlustus, millega hüvitatakse sõiduki liisingu jääkväärtus, kui see ületab turuväärtust. Lisaks kui peaks õnnetusjärgselt tekkima vajadus tegeleda õigusabikuludega, siis hüvitatakse omanikule iga juhtumiga kohta kuni 1300 euro ulatuses. 

Uue ja kallima sõiduki puhul on üsnagi tavaline, et seda käiakse hooldamas ja remontimas margiesinduses. Superkasko Lux+ paketiga hüvitatakse auto remondikulud margiesindustes ka siis, kui garantiiperiood on läbi saanud. 

Kogu nimekirja pakutavatest kaitsetest leiab Ifi kaskokindlustuse kodulehelt, kus saab erinevaid pakette mugavalt võrrelda ning seeläbi endale sobiva välja valida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.