Mopeedid tänavatel: kas ka nendele on vaja liikluskindlustust?

Enne uue hooaja algust oleks väga mõistlik oma mopeedi tehniline valmisolek üle kontrollida - kas tuled põlevad, pidurid ja muu töötaks nagu peab ning ühtlasi teha kohe ära ka liikluskindlustus.Foto: Shutterstock

Kevad on käes ja lumi kaob teedelt ning tänavatelt tundidega. See aga tähendab, et nii mopeedid, mootorrattad kui kerged neljarattalised sõidukid veeretatakse garaažist õue. On selge, et Eestis kehtib autodele kohustuslik liikluskindlustus, kuidas on lood aga mopeedidega?

Selgub, et ka mopeediomanikud peavad liikluskindlustuse tegema juhul, kui mopeed tuleb transpordiametis registreerida ja sellele antakse registreerimismärk. Lähemalt loe: Mopeedid, mootorrattad ja kerged neljarattalised | Maanteeamet (mnt.ee)

Miks liikluskindlustus vajalik on?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg rõhutab mopeedi liikluskindlustuse olulisust:

“Mopeediomanikud osalevad samuti liikluses, nagu teisedki sõidukid ja seetõttu on liikluskindlustus hädavajalik. Mopeedi omanikud on tegelikult isegi paremas olukorras kui näiteks jalgratturid, sest liiklusõnnetuse korral katab nii ravi- kui muud kulud kindlustus, mitte näiteks mopeediomanik ise.”

Veilberg juhib lapsevanemate tähelepanu sellele, et väga tähtis on oma lapse mopeed kindlustada ja toob näite: “Kui teie laps sõidab koos sõbraga ja teeb õnnetuse ning tal ei ole kehtivat liikluskindlustust, siis võib juhtuda, et peate oma taskust hüvitama ka sõbra ravikuludeks vajamineva summa.”

Kas mopeedi liikluskindlustus maksab sama palju kui auto puhul?

Mopeedide kindlustamine on reeglina soodsam kui näiteks autodele liikluskindlustuse soetamine. Kindlustuspoliise saab osta ka hooajaliselt, või vajadusel vaid sõiduperioodiks. If Kindlustuses maksab mopeedi liikluskindlustus pooleks aastaks suurusjärgus 30 eurot. 

Veilbergi sõnutsi olekski väga mõistlik enne uue hooaja algust oma mopeedi tehniline valmisolek üle kontrollida – kas tuled põlevad, pidurid ja muu töötaks nagu peab ning ühtlasi teha kohe ära ka liikluskindlustus.

Rohkem infot liikluskindlustuse kohta leiab If Kindlustuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.