If Kindlustuse blogi

Statistika: Eesti autojuhte kimbutavad enim klaasikahjud ning kaskokindlustus on vähem kui pooltel sõidukitel

Eestis pöördub kindlustusseltside poole iga päev sadu autojuhte, kellel on autoga ühel või teisel põhjusel probleemid tekkinud. If Kindlustuse statistikast selgub, et rohkem kui pooled kaskokindlustuse kahjud on seotud kas autoklaaside parandamise või autoabiga.

If Kindlustuse kahjukäsitluse statistika näitab, et koguni 33% kõigist kaskokindlustuse juhtumitest on seotud autoklaaside parandamisega. Sageduse poolest järgneb autoabi vajadus, mis moodustab 20% kaskokindlustuse juhtumitest.

„Laias laastus võime öelda, et igast sajast kaskokindlustust omavast juhist kümme vahetab või parandab aasta jooksul oma autoklaase ning viis juhti sajast vajab autoabi. Mõeldes sellele, kui palju autosid päevast päeva ringi liigub, on need numbrid vägagi suured,“ selgitas If Kindlustuse kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara.

Kaskokindlustust pigem välditakse 

Kaskokindlustust kasutavad aga vähem kui pooled Eestis liiklevad sõidukid. Seda arvesse võttes on selge, et väga paljud autojuhid seisavad nimetatud probleemidega silmitsi nii, et neil pole kindlat lahendust.

„Tõenäoliselt püütakse sellises olukorras kasutada alternatiivseid abinõusid – näiteks autoabi asemel palutakse tuttavaid appi autot käivitama või tellitakse vajadusel ise puksiir, kui auto mingil põhjusel edasi ei liigu,“ sõnas Tara.

Autoklaase parandava ja vahetava Carglass Eesti tegevjuhi Sven Freibergi sõnul näitab statistika, et rohkem kui pooltel juhtidel tasub autoklaasi parandamise või vahetuse eest kindlustusselts, inimesed ise teevad seda märksa harvemini.

„Kui vaadata õnnetuste statistikat, võib eeldada, et väga paljud sõidukid liiguvad teedel kahjustunud autoklaasidega. Kindlasti pole kahjustunud esiklaasiga turvaline sõita, sest praod ja kriimud akendel vähendavad nähtavust,“ sõnas Freiberg.

“Seda esineb tihti õhtusel ajal, kui teiste autode tulede valgus aknaklaasi pragudelt ebaloomulikult murdub ja juhti veelgi enam segab. Samuti tekitavad kahjustunud esiklaasid probleeme kevaditi ning sügiseti madala ja ereda päikese korral,“ lisas ta.

Uus lahendus neile, kes kaskot ei soovi

Kuna paljud inimesed pole oma sõidukile kaskokindlustust võtnud, töötasid If Kindlustus ja Carglass üheskoos välja uudse kindlustuslahenduse, mis katab neid kahte kõige sagedamini esinevat kahjuliiki: klaasikahjustusi ja vajadust autoabi järele.

„Tavapärase kaskokindlustuse kaitsed on muidugi märksa laiemad, nii et kõigepealt soovitaks siiski seda. Aga neile klientidele, kes ühel või teisel põhjusel ei soovi oma autole kaskokindlustust vormistada, annab uus lahendus nüüd võimaluse saada ligi kümme korda väiksema kuluga kaitse kahele kõige sagedasemale kahjujuhtumile,“ selgitas Tara.

Täpsema info saab Carglassi teenindustest üle Eesti. Sealsamas on võimalik uut kindlustuslahendust ka vormistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.