Inbanki blogi

4 ägedat ja stiilset BMW-d 1980ndatest, millega veel hooaega nautida

Fotod:Auto24.

Kõikvõimalikest BMW-dest Eesti turul puudust ei tule, aga mida teha siis, kui hing isutab stiilse 1980ndatest pärineva baierlase järgi? Müügiportaalid pakuvad sellele küsimusele üsna mitmekesist vastust.

1986. BMW E28 528 / V8

Teeme algust üpriski huvitava projektiga. See 1986. aastal tehasest väljunud E28 528i on omale aiste vahele saanud 4,4-liitrise V8 ning külge veel piiratud libisemisega diferentsiaali.

Omanik kirjeldab oma projekti kui restomodi, mis tähendab sisuliselt vanakooli ning stiilse fassaadi kombineerimist moodsama ning võimekama tehnoloogiaga.

Kere on kuulutuse põhjal ülevärvitud ning rooste puudub, kõik sillad on taastatud ning salong on saanud asise helisüsteemi ning helenahkse sportsisu koos Nardi rooliga.

Mõningad vead siiski eksisteerivad, ent see E28 on kahtlemata üks silmapaistev ning kindlasti ka äärmiselt vahvate sõiduomadustega masin. Müügikuulutus on kenasti vormistatud ning omaniku räägitud informatsioon põhjalik.

1988. BMW 735 E32 Shadowline

Astume kaks aastat edasi ning vaatleme lähedalt E32-keretähist kandvat BMW 735 Shadowline’i. Auto on toodud eelmisel kevadel Saksamaalt Müncheni lähedalt ning on omaniku kirjeldusel väga originaalilähedane.

Mõned iluvead ilmnevad, ent “seitsmene” tundub olevat laias laastus roostevaba ning ka väärt sõiduomadustega.

3,4-liitrine reaskuuene toodab sujuvad 155 kilovatti ning kuulutuse alusel näeb seda auto väga hea välja ning sõidab isegi veel paremini.

1987. BMW 635 E24

Maitsekas ja suur kupee, mis on toodud Ameerikast. Piltidelt jääb silma maitsekas hele nahksisu, mis tundub olevat väga heas korras. Samuti on autol päris korralik varustus koos elektriliste istmete ja kiirushoidikuga

Kui üldse mingi puudus on, siis see, et auto asub Lätis. Samas ei tundu olevat tegu mingi kahtlase kraamiga, vaid korraliku hobiautoga, mille vastu võib ka vahetust pakkuda. Aga ainult mõne teise klassiku vastu.

1982. BMW R 45

Viimase sõidukina ei valinud me tegelikult hoopis mitte autot, vaid BMW R45 mootorratta. Antud juhul on tegu nn kohvikurattaks (cafe racer) kohandatud tsikliga, mida liigutab 473 cm³ jõuallikas.

Cafe Raceriteks nimetatakse kergeid, stiilseid ja sportlike mootorrattaid, mida kasutatakse enamjaolt lühikeste distantside läbimiseks. Tavaliselt iseloomustab tänapäeval sääraseid rattaid n-ö “puhas” ning retrohõnguline välimus.

Müügis olev R 45 näeb väga robustne ning maskulliine välja ning tundub olevat sobilik viis veel praegust motohooaega nautida.

Kuidas osta?

Selliselt tuunitud autod ning vanad klassikud võivad tekitada ootamatuid kulutusi ja ilmselt iga vähegi teadlikum ostja seda ka eeldab, seega mingid säästud peaks jääma ootamatuteks väljaminekuteks.

Ostmiseks võib kasutada ka Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse ning sissemaksu kohustus.

See on selliste hobiautode puhul väga oluline, kuna sageli ei saa nii vanadele autodele üldse liisingut või siis kaasneb sellega kaskokindlustuse kohustus.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.