Inbanki blogi

5 kõige turvalisemat ja vähekasutatud pereautot, mida saad kohe Eestist osta

Foto: Auto24.ee

Seekordses kasutatud autode TOPis on vähem tundeid ja rohkem mõistust. Või tegelikult, soov oma peret turvaliselt sõidutada seostub hoolimise ja armastusega, seega tegemist on mõnes mõttes vägagi emotsionaalse valikuga – tahaks käbedat sportautot, aga ostad turvalise pereauto.

Võtsime Euro NCAP 2016. ja 2017. aasta testitulemustest välja 5 autot, mis pidid vastama järgmistele tingimustele:

  • üldine reiting vähemalt 5 tärni
  • seejärel järjestasime hinde järgi, mis anti lapse turvalisusele
  • hind 15 000 – 25 000 eurot
  • mugavus loeb, seega valikusse jäid ainult automaatkastiga autod
  • keretüüp ja olemus peab vastama pereautole

Valik on päris suur ja meie välja valitud viis ei ole kindlasti ainukesed variandid. Selles vanuses on autodel valdavalt väga väike läbisõit, kindlasti esinduse ajalugu ja kehtiv garantii. Samas on uue auto hinnast juba oluliselt kadunud, seega mõistlik valik ka majanduslikult.

Hinnavahemik on valitud auto24liisingu tingimustele vastavalt, mis just peredele peaks sobima, sest puudub sissemaksu nõue ning ka muud tingimused on paindlikumad kui tavaliisingul.

Opel Crossland X

Foto: Auto24.ee

Opel on oma praeguse põlvkonna autodega suutnud teha väga head tööd. Meeldiv disain, korralikud sõiduomadused ja väga head tulemused NCAP testides. Tegelikult on võrdsed tulemused saavutanud ka uue põlvkonna Insignia, aga valisime eesti ostja maasturilembuse tõttu välja Crossland X mudeli.

Korraliku varustusega demoauto on küll 1,2-liitrise mootoriga, seega rohkelt ja palju maanteesõite tegevale perele võib täislastis liikumine olla natuke jõuetu. Linnas lapsi trenni-kooli-koju vedada aga ideaalne.

Ilus värv ja garantii aastani 2022, hind kuulutuse järgi ligi 5000 eurot odavam, kui uuena, aga läbisõit kõigest 4500 kilomeetrit. Ideaalne ju!

Subaru Levorg

Foto: Auto24.ee

Subaru Outbackist natuke väiksem ja sportlikum Levorg on saadaval vaid universaalkerega. Boksermootor on ühtlase käiguga, aga kindlasti mitte maailma kõige ökonoomsem. 170-hobujõudu on täiesti piisav, et teha kasvõi pikki autoreise.

Lisaks tugevale sooritusele NCAP testides, lisab meie oludes lisaväärtust nelikvedu. Kliirens on muidugi pigem sõiduautolik, seega off-road katseid ärge tegema minge.

Napilt mahub sobivasse hinnaklassi ka Subaru teine turvahitt, uus XV. Lapse ohutuse osas sai see veelgi kõrgemad hinded kui Levorg aga valik allpool 25 000 eurot on veel väike.

Renault Scenic 

Foto: Auto24.ee

Diiselmootoriga mahtuniversaal ei ole Scenicu kõige suurem versioon, aga mahukas sellegi poolest. Lapse turvalisuse osas oli 2016. aastal Subaru Levorgi järel NCAP testides teisel kohal.

Tehasepoolne väidetav kütusekulu on 4 liitrit sajale, mis tähendab, et isegi kui reaalsuses on rohkem, on tegu väga ökonoomse liikuriga.

Scenicud tulid juba originaalis eriliste 20-tolliste velgedega, mis näevad head välja ning samas ei ole nii kallid soetada, kui tavaliste autode puhul nii suur rehvimõõt oleks. Seda konkreetset ostes muidugi lähiajal muret ei ole, sest kaasa tulevad ka talverehvid.

Varustus on väga korralik ja kehtiv garantii on kuni 2022. aastani.

Hyundai i30 

Foto: Auto24.ee

Diiselmootoriga luukpära on suurema pere puhul sobiv pere teiseks autoks või siis väiksema pere ainukese autona. Turvalisuses saavutas ta Opeli ja Subarute järel tugeva neljanda koha, vaid jalakäijate ohutus oli nõrgem kui teistel.

Korea autotootja iga järgmine põlvkond teeb olulise arenguhüppe ning jõuab lähemale vanadele Euroopa ja Jaapani tegijatele. See on i30 uue põlvkonna esindaja ning on nii sõiduomaduste kui koostekvaliteedi poolest väga hea auto, seega selle kahtluse võib kõrvale jätta.

Kütusekulu jääb keskmiselt alla 5 liitri ning garantii kestab veel ligi 4 aastat. Üdini mõistlik soetus.

Citroen C3 Aircross

Foto: Auto24.ee

Selle seltskonna kõige omapärasem esindaja. Citroen on viimastel aastatel aina rohkem oma mudelivalikust eemaldanud tavalise välimusega autosid ning iga uus mudel on erilisem kui eelmine.

C3 Aircross on väike mahtuniversaal, mille punnis olek kas meeldib või ei meeldi. Samas ei saa mööda vaadata faktidest, et autol kehtib garantii kuni aastani 2024 (!), varustust on rikkalikult ning salongist vaatab vastu ilus poolnahkpolster.

Foto: Auto24.ee

1,2-liitrine bensiinimootor teeb sellest pigem mõnusa linnaauto, aga kindlasti saab ka maal vanaema juures käidud. Üks teine variant on saadaval ka eriti silmapaistva oranži värviga. Sobib neile, kes Citroeni veidrat välimust ei soovi mitte varjata vaid rõhutada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.