Mazda blogi

Mazda plaanib lähiajal turule tuua diiselhübriidi

Foto: Victor Decolongon (Getty Images/Mazda)

Aasiale keskenduv inglisekeelne uudistekanal Nikkei Asian Review annab teada, et Mazda kavatseb tuua ületuleval aastal müügile oma esimese diiselhübriidi.

Linnamaasturi CX-5 baasile rajatav mudel saab olema niinimetatud kerghübriid (mild hybrid), mille elektrimootor tuleb diislitoitel jõuallikale appi üksnes teatud sõidusituatsioonides, näiteks kiirendamisel. Koostoimes järgmise põlvkonna diiselmootoriga peaks kütusekulu olema umbes 20 protsenti väiksem kui praegusel diiselkütust tarvitaval jõuallikal.

Kaugemas tulevikus on oodata teisigi Mazda diiselhübriide.

Elektrimootori paaritamine diiselmootoriga ujub viimase aja trendile vastuvoolu, sest mustast püstolist tangitavad jõuallikad on sattunud mitmetesse skandaalidesse. Mazda diiselmootorite tehnoloogiat peetakse aga üheks paremaks.

Bensiinihübriidid on samuti Mazda plaanides ja Jaapanis on sellise mootoriga Mazda 3 juba mitu aastat müügilgi. Lisaks tehakse koostööd Toyotaga, et arendada välja elektriautode tehnoloogiaid.

Mazda on kinnitanud viimaste aastate jooksul korduvalt, et töötab diiselhübriidi kallal. Neli aastat tagasi loodeti, et esimesed sellised jõuavad teedele 2016. aastal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.