Neste blogi

Neste ja AGCO Power arendavad mootorites taastuvallikatest kütuse tuvastamise süsteemi

Soome mootoritehas AGCO Power kavatseb koos Nestega välja töötada anduri, mis tuvastaks automaatselt mootoris kasutatava kütuse keskkonnasõbralikkuse. Selle lahendusega saaks igal ajal teada, kas kasutatakse fossiilset või taastuvallikatest toodetud diislikütust.

Jäätmetest ja jääkidest valmistatud diislikütus, nagu näiteks Neste MY, annab transpordis võimaluse vähendada süsiniku heitmekoguseid kuni 90% ja kui mootoris asuv andur selle täpselt tuvastab, saab arvet süsinikuheitme üle pidada väga hästi.

Neste ja AGCO Power tegutsevad madala heitkogusega kütuselahenduste uurimis- ja arenduspartneritena. Praegu väljatöötamisel olev automaatne kütuse identifitseerimissüsteem tuvastaks fossiilse või taastuvallikatest kütuse kasutamise. Seda plaanitakse teha kas kütusesüsteemi paigaldatud eraldi anduri abil või kasutades mootori ja heitgaasi järeltöötlussüsteemi mõõteandmeid.

“Mõlemast tehnoloogiast on saadud julgustavaid tulemusi,” ütles Neste teadus- ja arendusjuht Teemu Sarjovaara. “Kui paagis oleva kütuse saab automaatselt tuvastada, aitab see usaldusväärselt hinnata heitmekoguseid ja koostada vastavat aruandlust.”

Automaatse kütusetuvastamise teiseks ​​eeliseks on otsene kokkuhoid mootori hoolduskuludelt.

“Uus tehnoloogia muudab mootori optimeerimise ja kütusekulu vähendamise lihtsamaks,” lisas AGCO Poweri president ja tegevjuht Juha Tervala. ”Kasutame ka tehase kaubakäitlus- ja transpordiseadmetes Neste MY taastuvat diislikütust, millega saame vähendada kasvuhoonegaaside aastaseid heitkoguseid kuni 130 000 kg võrra. Meie eesmärk on suurendada taastuva diislikütuse kasutamist järk-järgult ka mootorite testimisel.”

Kütuse identifitseerimist võiks tulevikus kasutada ka kütuse kvaliteediga seotud probleemide tuvastamiseks, mis võivad ohustada mootori tööd. Lahendust võib vaja minna näiteks sellistel turgudel, kus kütuse kvaliteet kõigub väga suurtes piirides.

AGCO Power toodab teiste seas mootoreid sellistele tuntud traktorimarkidele nagu Valtra, Fendt ja Massey-Ferguson.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.